Ford Mondeo ile Güvendesiniz

Türkiye pazarına 4 kapılı sedan, 5 kapılı Hatchback ve Station Wagon gövde tipleriyle sunulan Yeni Ford Mondeo, Hava Yastıklı Arka […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 7 Aralık 2015 saat 10:00

Türkiye pazarına 4 kapılı sedan, 5 kapılı Hatchback ve Station Wagon gövde tipleriyle sunulan Yeni Ford Mondeo, Hava Yastıklı Arka Emniyet Kemerleri’ni sunarak bir ilki gerçekleştiriyor. Yeni Ford Mondeo, ayrıca Ford Dinamik LED Ön Far Teknolojisi, Active Motion çok noktalı masaj fonksiyonu ile donatılmış deri koltuklar ve SYNC 2 sesli kontrol sistemi ile entegre yüksek çözünürlüklü 8 inç dokunmatik ekran gibi teknolojik özellikleri ile üst sınıf bir otomobil standardında sahneye çıkıyor.

Yeni Ford Mondeo’nun giriş seviyesinde SYNC II ve 8 inçlik dokunmatik renkli ekranı standart olarak sunarken, Titanium donanım seviyesinde Sony müzik sistemi ile entegre navigasyon, geri görüş kamerası ve otomatik park sistemi standart donanımda yer alıyor ve sınıfının otomobilleriyle rekabete girebilecek konuma kendini taşıyor. Ford Dinamik LED farlar ve Active Motion çok noktalı masaj yapan koltuklar gibi yenilikle de yine aracın öne çıkan artıları arasında bulunuyor.

Ford Mondeo Güvenlik

Ford Mondeo’da Güvenlik Ön Planda

Yeni Ford Mondeo’da sunulan bir diğer yeni teknoloji gelişmiş Otomatik Park Sistemi. Sistem, paralel veya dikey park seçiminize göre uygun park yerini buluyor ve park etmeniz için gerekli tüm direksiyon manevralarını dahi kendisi yapıyor ve sürücülerini büyük şehirlerde yaşanan park sorunlarından kurtarmış oluyor. Düşük hızlarda öndeki araca çarpmayı engelleyen Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Şerit Takip Sistemi, Şeritte Kalma Yardımcısı, Sürücü Dikkat Takip Sistemi gibi teknolojiler ürün gamında sunulan diğer teknolojiler oluyor ve bunlar da sürüş tehditlerini kat kat aşağıya çekip otomobilin sürücü ve yolcularına güven sağlıyor.

1.5 litre EcoBoost motorun yanısıra, yeni Mondeo’da; ilk aşamada 6 ileri manuel şanzımana sahip 1.6 litre TDCi 115 PS dizel motor seçeneği sunuluyor. Önümüzdeki dönemde 2.0 litre TDCi 180 PS 6 ileri PowerShift otomatik şanzıman ile de sunulacak. Yeni Ford Mondeo’nun 1.5 litrelik EcoBoost versiyonu Sapanca-İstanbul güzergahında sakin kullanımda 100 kilometrede 9.4 litre yakıt tüketimiyle yüksek kaldı. Performanslı kullanımda ise bu oranın 14 litrelere kadar çıtığını da belirtmem gerek. CO2 emisyon değerleri ise 109 ile 168 g/km arasında değişiklik gösteriyor.

Yeni Ford Mondeo’nun satış fiyatları 84 bin 900 TL’den başlıyor.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir