Hyundai Google Glass ile Uyumlu app yaptı

2014 yılına damga vurması beklenen Google Glass ve Uygulamaları bir çok sektör tarafından yakından takip ediliyor. Bu alanda tüm sektörlerden […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 6 Ocak 2014 saat 11:26

all-new-genesis-at-the-launch-event-1-970x0

2014 yılına damga vurması beklenen Google Glass ve Uygulamaları bir çok sektör tarafından yakından takip ediliyor. Bu alanda tüm sektörlerden geliştirmeler gelirken otomotiv sektörü de bu konudaki gelişmelere ilk ayak uyduranlardan. Hyundai firması da geleceği şimdiden yapılandırarak araçlarında kullanılmak üzere  Google Glass ile Uyumlu app yaptı.

Uygulamada giriş seviyesi bazında baktığımızda Start / Stop özelliğinin yanı sıra kapıların otomatik kitlenmesi gibi özellikler bulunuyor. Önümüzdeki sene itibari ile hayata geçecek proje Hyundai’nin hali hazırda bulunan Blue Link teknoloji ile de uyumluluk gösteriyor ve giyilebilir tüm aksesuarlarında bu uygulama üzerinden kullanılabilmesi hedefleniyor.

Mercedes ve BMW tarafında da geliştirmelerin olduğu biliniyor ancak henüz otomotiv sektöründe giyilebilir teknoloji atağı yapan tek firma Hyundai gibi gözüküyor. İlerleyen günlerde özellikle Google Glass’ın hayatımıza girmesi ile bu uygulamaların artacağı ve araç içi entegrasyonun üst düzey olacağı aşikar.


40192_1_1

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir