Hyundai i30 ve i20 geliyor – Video

Hyundai i30 Nasıl Olacak Hyundai son zamanlarda yaptığı büyük yeniliklerle göz doldurmaya ve tüketiciyi memnun etmeye devam ediyor. Hyundai ‘nin […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 14 Ağustos 2016 saat 10:46

Hyundai i30 Nasıl Olacak

Hyundai son zamanlarda yaptığı büyük yeniliklerle göz doldurmaya ve tüketiciyi memnun etmeye devam ediyor. Hyundai ‘nin satışa sunulan son zamanlardaki araç serilerinin amiral gemisi olarak nitelendirilen Hyundai i30 ve i20 modelleri tamamen yenilenme kararı ile geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu.

Tüketicilerin çok merak ettiği bu yenilikler şasinin yenilenmesi mi yoksa elektronik aksamların yenilenmesi mi olarak akıllarda soru işaretleri bırakmıştı. Üzerinden çok geçmeden en yeni özelliklerin tanıtıldığı Hyundai i30 yeni jenerasyon videosu basına sonunda verildi.

 

Hyundai i30

Hyundai i30 Yenilenen Arka Farlar

Hyundai i30 Özellikler

Yeni Hyundai i30 da tasarım çizgilerine sadık kalarak aracın sevilen çizgilerini bozmadığını ancak küçük değişiklikler ile kullanıcıların daha spor hatlara sahip bir araç kullanacaklarını açıkladı.

Özellikle İç mekanda kullanılan yeni donanım ve malzemeler ile kalite algısının yükseltildiği Yeni i30 modeli Android ve iOS tabanlı mobil çözümlere cevap verebilecek bir altyapıya da sahip olduğu bilgileri bizleri heyecanlandırdı.

 

2017-i30

Hyundai i20 ye Otomatik Şanzıman Seçeneği

Hyundai ‘nin B segmentindeki en iyi temsilcisi olan ve bugüne kadar toplam 1 milyon adet satışı rakamını geçen i20 modeline ise 2017 itibari ile artık otomatik şanzıman seçenekleri de ekleniyor. Böylece i20 modeli hem daha az yakıt tüketen hem de şehir içinde daha kullanışlı bir otomobil haline gelecek.

Bildiğiniz üzere ülkemizde de çok fazla satılan GETZ modelinin geliştirilmiş şanzıman sistemini kullanan Hyundai i20 modeli, 2017 yılında planlanan makyaj operasyonu ile birlikte markanın artık üst modellerde kullanmaya başladığı çift kavramalı DCT şanzıman teknolojisini kullanmaya başlayacak.

1.2 litre benzinli, 1.4 litre benzinli ve 1.4 litre dizel motorlarla satışta olması planlanan DCT şanzımanlı ve makyajlı Hyundai i20 modellerinin 2017 yılı başlarında satışa sunulması bekleniyor.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir