Hyundai Kona Teknik Özellikler ve Detayları

  Hyundai’nin merakla beklenen araçlarından biri olan Hyundai Kona SUV Segmentinde yerini almak için resmen tanıtıldı. SUV sınıfında B segmenti […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 19 Aralık 2020 saat 20:22

 

Hyundai’nin merakla beklenen araçlarından biri olan Hyundai Kona SUV Segmentinde yerini almak için resmen tanıtıldı. SUV sınıfında B segmenti kasa tipi ile en geniş modeli olarak tanıtılan Yeni Kona pazardaki Nissan Juke modeline gerçekten de sıkı bir rakip olacak.

2021-Hyundai-Kona-EV

Kona tasarımı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bu tasarım Hyundai’nin yeni tasarım dilini yansıtıyor ve çift renkli tasarım seçenekleriyle kişiselleştirilebilecek seçenekler sunuyor olacak.

Hyundai’nin araçlarında kullanılmaya başlayacak yeni teknolojileri bünyesinde barındıracak olan Hyundai Kona,  Head-Up display gösterge sistemine sahip olacak ve Apple Car & Android Auto gibi mobil altyapıları destekleyerek kablosuz şarj ünitesi de sistemi içinde barındıracak.

Hyundai Kona Genel Özellikleri ;

  • Kör nokta algılama sistemi
  • Şeritte kalma sistemi
  • Çarpma engelleme sistemi
  • Head-Up display
  • Android Auto
  • Apple Car
  • Kablosuz şarj ünitesi

Bu Araçlar İlginizi Çekebilir

2018 Kona motor seçeneklerinde ise 6 ileri manuel şanzımana sahip 1 litrelik ve 1,6 litrelik benzinli motor seçeneğinin yanısıra 1,6 litrelik ve 7 ileri çift kavrama özelliğine sahip dizel otomatik motor seçeneğinin de yer alması bekleniyor. Fiyatı ve satışa çıkma tarihi konusunda henüz net bir bilgi olmayan Kona 2018’in ikinci yarısında yollarda olması bekleniyor. Kona satışa çıktığında tüm detayları buradan öğrenebilirsiniz.

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir