Hyundai Vision G Lüks Sınıfını Zorlar

Hyundai binek ve ticari olmak üzere bu güne kadar hedeflediği orta segment kitleden bir üst sınıfa yani lüks klasmanına atlama kararı […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 13 Ağustos 2015 saat 11:06

Hyundai binek ve ticari olmak üzere bu güne kadar hedeflediği orta segment kitleden bir üst sınıfa yani lüks klasmanına atlama kararı almış olmalı ki   Vision G ile konsept bir araç üretmeye başladı. Şimdiye kadar üretilen en lüks hyundai olma özelliğini taşıyacak olan  Vision G italyan ve Alman rakiplerini hem tasarımı hem de konsepti ile geride bırakabilir.

hyundai-vision-g-concept-18-660x371

Hyundai patronu Peter Schreyer, bu sefer en iyisini, en performanslısını üretmek için daha da doğrusu Hyundaii markasına en yakışınını yapmak için yola çıktıklarını belirtiyor. Aracın yeni tasarıımı ise ABD li tasarımcılar tarafından yapılıyor. Tasarım ekibinin başındaki Christopher Chapman da benzer görüşte. “Tribünlere oynayan değil, kullanıcısına hitap eden” bir otomobil yaratmaya çalıştıklarını ifade eden Chapman, sonuç olarak ne ultra lüks ne de performans canavarı bir otomobil yerine bu ikisini makul ölçülerde bünyesinde barındıran Vision G Concept ile karşımızda.

Hyundai Vision G de Neler Var

Spor ve klasik görünümü aynı gövdede birleştiren coupe’de LED aydınlatmalı keskin ön farlar ve yan aynalar, genişçe bir ızgara, alüminyum jantlar ve tampon altına gizlenmiş egzozlar dikkat çekiyor. Otomatik açılan kapılardan içeri girdiğimizde ise tekli oturma düzenine sahip 4 adet deri koltuk, deri döşemeler, altın ve gümüşi dokunuşlar bizi karşılıyor. Kaputun altında ise Genesis’ten tanıdığımız 420 beygir güç ve 518 Nm tork üreten 5 litre V8 motor yer alıyor.

hyundai-vision-g-concept-12-660x371

Önümüzdeki hafta Pebble Beach Concours d’Elegance’da görücüye çıkacak olan konsept otomobilin ne zaman seri üretime geçeceği ve geçerse ne kadara satılacağı henüz belli değil. Ancak bir Accent fiyatı beklemeyin tabii.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir