Infiniti QX60 Karşınıza Çıkıyor!

Infiniti 2016 QX60 crossover modelini güncellenen yeni hali ile resmi olarak tanıttı. Ön bölümde farklı bir ön panjur,elden geçirilmiş farlar […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 24 Aralık 2015 saat 10:20

Infiniti 2016 QX60 crossover modelini güncellenen yeni hali ile resmi olarak tanıttı.

Ön bölümde farklı bir ön panjur,elden geçirilmiş farlar ve makyajlanmış tampona sahip olan 2016 Infiniti QX60,yollara yeni jantlar ile teker basacak.Led teknolojili far sistemi ile donatılan 2016 Infiniti QX60,yan aynalarında sinyan lambaları bulunduruyor.

Kuzey Amerika Uluslarası Otomobil Fuarı’nda prömiyeri yapılacak güncellenmiş model tanıdık bir tasarıma sahip ancak yeni bir ön yüz ve revize edilmiş ön panjur ile geliyor. Ön kısımdaki yenilikler bi-xenon farlar ve entegre gündüz sürüş ışıkları ile tamamlanıyor. Crossover modelde yeni LED sis lambaları, ilave krom trim ve köpekbalığı yüzgeci anten bulunuyor. İç kabindeki değişiklikler ise sınırlı tutulmuş, daha yumuşak ve kaliteli malzemeler ile donatılan 2016 Infiniti QX60,3 bölgeli havalandırma sistemi ve teknolojik sistemleri ile de dikkat çekiyor. Değişiklikler arasında yeni vites kolu ve yumuşak dokunuşlu materyallerin kullanımı sayılabilir. Crossover modeldeki bir başka yenilik de üç bölgeli otomatik klima kontrol sistemi ve ilave USB şarj portları. Kabin akustik camlar sayesinde daha sessiz.

Infiniti QX60 Dış Görünüm

2016 Infiniti QX60 Motor Seçenekleri

Inifiti QX60 ‘da kaputun altında iki motor bulunuyor. Standart model 265 hp (197 kW) gücünde 3.5 litre V6 motora sahip, hibrit versiyon ise süperşarjlı 2.5 litre dört silindir motor ve elektrikli motor ile geliyor. Benzinli ve elektrikli motorlar toplam 250 hp (186 kW) güç çıkışı ve 329 Nm tork veriyor. Önden çekişli sürüş sistemi standart ancak opsiyonel dört çekiş de sunuluyor.

Modelde sürüş konforunu arttırmak için yeni süspansiyonlar kullanılmış. Elektrikli hidrolik direksiyon sistemi de sürüş konforunu arttırmak için gelen yeniliklerden. Crossover modelde yeni yaylar ve şok emiciler yuvarlanmayı azaltarak çok daha yumuşak bir biniş konforu sunuyor. 2016 QX60 yenilenmiş bir güç yönlendirme sistemine sahip, sistem daha hızlı yanıt veriyor, gelişmiş geri bildirim sağlıyor. Model aynı zamanda kaza müdahale sistemi, acil durum otomatik freni ve ön çarpışma uyarısı gibi yeni güvenlik sistemleri ile donatılabiliyor. Infiniti QX60’ da yeni 7 renk paleti yer alıyor.Bunlar Siyah Obsidian, Hermosa Mavi, Sıvı Platin, Majestic Beyaz, Grafit Gölge, Yeşim Yeşil ve Mavi Hagane olarak sıralanıyor.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir