Lazareth LM847 Masarati Süper Motoru

Lazareth LM847 Nasıl Üretildi Aslen Fransız olan motosiklet üretici Lazareth geçtiğimiz günlerde bir çılgınlık yaparak Maserati motorundan süper motorsiklet (Lazareth LM847) […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 14 Eylül 2016 saat 23:05

Lazareth LM847 Nasıl Üretildi

Aslen Fransız olan motosiklet üretici Lazareth geçtiğimiz günlerde bir çılgınlık yaparak Maserati motorundan süper motorsiklet (Lazareth LM847) yapacaklarını duyurmuşlar ve bizi heyecanlandırmışlardı. Bunun ardından V8 motorunu alarak kendi platformlarına uygulayan Lazareth mühendisleri mükemmel bir işçilik ile İtalyan otomobil üreticisi Maserati’nin motoruna sahip mükemmel bir süper motor üretmeyi başardı.

lazareth lm847


Lazareth LM847 isimli motor isminin M ve sondaki 47 rakamını Maserati’nin 4.7 litrelik V8 motorundan alıyor. 2.650 mm uzunluğa sahip motosikletin normal ağırlığı ise 400 kg. Bu nedenle dönüş manevralarını kolay yapabilmesi için motora önce ve arkada birbirlerinden bağımsız hareket edebilen lastikler eklenmiş. Sağa ve sola yatırdığınızda motor bağımsız olarak birbirinden habersiz iki motormuş izlenimi veriyor.

Aracın henüz prototip aşamasında olduğu düşünülse bile motorun üzerinde bulunan V8 girişleri oldukça agresif durmuş diyebiliriz. Özellikle Batman’in motorunu andıran uzun şasi ve tekerler çok dikkat çekici. Ön tarafa yerleştirilen LED farlar ile canlılık katılmış ve Kırmızı Alev rengi bordo kasa inanılmaz yakışmış.

Lazareth firması prototip aşamasında olan ürünleri Lazareth LM847  için henüz bir seri üretim kararı almamış olsalarda Video da bu cihazın bir süper motorsiklet olarak sesini duymanızda fayda olduğunu düşünüyorum.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir