LPG Muayeneleri Değişiyor

LPG Muayeneleri Değişiyor. Yeni Düzenleme ne zaman? Araçların muayenesinde LGP’ li araçlar için yeni bir düzenleme yapıldı. Böylelikle LPG Muayeneleri […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 24 Haziran 2017 saat 15:50

LPG Muayeneleri Değişiyor. Yeni Düzenleme ne zaman?

Araçların muayenesinde LGP’ li araçlar için yeni bir düzenleme yapıldı. Böylelikle LPG Muayeneleri Değişiyor. Daha önce LPG taktırmış ya da LPG taktırmayı düşünenler, artık araç muayenesi öncesi gaz sızdırmazlık ve montaj raporu almak için Makina Mühendisleri Odasına veya Türk Standartları Enstitüsüne başvurması gerekmeyecek.

LPG Muayeneleri Değişiyor

Yeni Muayene Uygulaması Ne Zaman Başlıyor

Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelik LPG’li araç sahiplerinin maliyeti azaltıldı ve bürokratik işlemler ortadan kaldırıldı. Böylecek daha az bürokratik işlemlerden geçerek aracınızı muayene ettirebileceksiniz.

Bildiğiniz gibi LPG li araç sahipleri muayene öncesi gaz sızdırmazlık raporu almak için ekstra bir ücret ödemek zorunda kalıyorlardı. Bu düzenleme ile doğrudan araç muayane istasyonlarına gidip, araçlarını muayene ettirebilecekler ve ekstra yapılan harcamaların hepsi ortadan kalmış olacak. Uygulama 1 Ocak 2018 tarihinden başlayacak ve bütün LPG taktıracak veya daha önceden LPG taktırmış araç sahiplerini muayene sırasında kapsayacak.

En Az Yakan LPG li araçları görmek için bu linki tıklayabilirsiniz

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir