Makyajlanan Peugeot 208 Geliyor

Yeni Peugeot 208 Yakında Yollarda Peugeot, sızdırılan casus fotoğrafların ardından (belki de mecbur kalarak) makyajlı 208 modeline dair detayları açıkladı. […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 13 Eylül 2015 saat 19:16

Yeni Peugeot 208 Yakında Yollarda

Peugeot, sızdırılan casus fotoğrafların ardından (belki de mecbur kalarak) makyajlı 208 modeline dair detayları açıkladı.

Segmentinde belki de en geniş kişiselleştirme seçeneklerini sunan model diyebileceğimiz 208, makyaj operasyonu ile birlikte GT Line adında bir donanım seçeneğini de müşterilerine sunacak. Söz konusu donanım seviyesi, adından da anlaşılacağı üzere; parlak siyah radyatör ızgarası, yeni 17 inç jantlar, krom kaplı egzoz çıkışları, siyah-kırmızı renkli yarı deri spor koltuklar ve deri direksiyon simidi gibi sporif özelliklere sahip.

GTI Kanadına Dikkat

GTi kanadında da bir takım değişiklikler söz konusu. GTi 30.Yıl Serisi artık standart GTi olarak sunulacak (malum 30.Yıl geride kaldı). Peugeot Sport tarafından geliştirilen GTi seçeneğinde çift renkli boya, daha geniş iz mesafesi, sınırlı kaymalı diferansiyelin yanısıra 208 GTi’a gönderme yapacak şekilde güncelleştirilmiş 208 bg gücündeki yeni 1.6 litre THP güç ünitesini göreceğiz.

Peugeot 208

Standart motor seçeneklerine baktığımızda ise; ETG5 otomatik şanzıman ve Start&Stop sistemi ile donatılan 82 bg gücündeki 1.2 VTI benzinli motorun, ayrıca 99 g/km değerinden daha düşük emisyon salınımı gerçekleştiren ECO versiyonuna da sahip olması dikkat çekiyor. Buna ek olarak 120 bg güç üreten 1.6 litre VTI motor seçeneği yerini, 110 bg güç üreten turbo beslemeli 1.2 THP motora bırakmış. Söz konusu ünite de Peugeot’nun 308 ve 508 modellerinden tanıdığımız yeni nesil tork konvertörlü EAT6 otomatik şanzıman ile kombine edilebilecek. Dizel kanadında ise 68 bg güç üreten 1.4 litre HDI ünite üretimden çekilmiş. Artık makyajlı dizel 208’de sadece 1.6 litre HDI üniteyi göreceğiz. Bu motor ise standart olarak manuel şanzıman ile eşleşirken 75 bg, 100 bg ve 120 bg şeklinde üç farklı güç çıkışı sunuyor.

Peugeot 208

Teknoloji konusunda da bazı yenilikler içeren makyajlı 208; karşıdan gelen otomobili tespit eden ve olası kaza durumunda otomatik frenleme özelliğine sahip Lidar sensörü ile güvenlik iddiasını bir adım ileri taşımış. Ayrıca arka kamera sayesinde Yardımcı Park Asistanı da opsiyon listesindeki yerini alacak. Son olarak yenilenen 7 inç’lik multimedya ekranının; Apple CarPlay işletim sistemi üzerinden çalıştığını ve cep telefonu ekranını multimedya ekrana yansıtma özeliğine sahip MirrorScreen ile donatılacağını söyleyebiliriz.

Mayıs ayında İstanbul Auto Show’da sergilenecek olan yeni Peugeot 208, yılın son çeyreğinde Türkiye pazarına sunulacak.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir