Maserati Quattroporte Yenileniyor

Maserati Quattroporte Makyajlanarak Geri Geliyor Daha önce testlerini yaptığımız Grand Tourimo modeline en yakın şehir içi modeli olan  Maserati Quattroporte makyajlanarak […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 30 Ağustos 2016 saat 09:00

Maserati Quattroporte Makyajlanarak Geri Geliyor

Daha önce testlerini yaptığımız Grand Tourimo modeline en yakın şehir içi modeli olan  Maserati Quattroporte makyajlanarak tekrar satışa sunuluyor. Maserati mühendisleri aracın görünümde çok ufak ayrıntılarda güncellemeler yaparken donanım seçeneklerinde ise Lüks Araç sınıfının üst düzeylerini zorlamak istediklerini net bir şekilde anlatmışlar.

Dış Tasarım

Yeniden küçük düzenlemeler yapılan ön ızgara ve ön tampon, daha koyu gölgelendirmeler ve bunlarla daha iyi bir aerodinamik yapıya ulaşan Maserati Quattroporte deneyiminin artık yüzde 10 daha az sürtünme katsayısına ulaşıldığı ve daha hızlı olduğu bilgisini veriyor. Performans önemli ancak zaten şehir için üretilen bu lüks otomobil için %10 luk bir gelişme pek farkındalık yaratmayacaktır.

new-quattroporte-granlusso-id-badge-1-1000x562

İç Tasarım

Gelelim bahsettiğimiz LÜKS SINIFININ istediği değişikliklere. Aracın içine girdiğimizde ilk karşılaştığımız şey 7 inçlik eski orta ünitenin yerini alan 8,4 inçlik multimedya sistemi oluyor. Bu sistem Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu olarak günümüz teknolojisine uydurulmuş vaziyette. Kullananlar için söylüyorum Maserati her zaman olduğu gibi kaliteyi üst düzeyde tutarak ahşap ve alkantra tasarımın sınırlarını ve ihtişamını öne çıkarak işler yapmış. Sürücüyü destekleyen yardımcılar arasında yer alan adaptif cruise kontrol, şeritten ayrılma uyarısı, çarpışma uyarısı ve acil frenleme sistemleri artık araçta opsiyonel olarak sunuluyor.

Maserati Quattroporte Motor

Gelelim motor performansına. Bu küçük dokunuşlarda motorda bir değişiklik beklemiyor tabiki. Motor kapağını açtığımızda karşımıza 3,0 litre hacimli V6 motor 404 beygir güç üretecek şekilde yerinde kaldığını ve burada olduğunu söylüyor. 8 ileri otomatik şanzımanla birlikte arkadaş arkadaş takılan bu sistem arkadan çekiş veya dört tekerlekten çekiş seçenekleri ile satın alınabiliyor. Maserati Quattroporte  S ile gelen 3,8 litre hacimli ve çift turbolu V8 ise yine 523 beygir gücünde. Dolayısıyla otomobil 0-100 km hızlanmasını 4,9 saniyede tamamlamayı sürdürüyor.

Maserati Quattroporte can alıcı tasarımı ve şehir içinde rahat kullanımıyla günlük hayatınızın lüks sınıfında değişilmezleri arasında. Peki sizin tercihiniz hangi araç ?

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir