Mazda 3 Dizel Otomatik Satışta

Mazda’nın KODO tasarımı yansıttığı 2014 yılında Reddot tasarım ödülünü alan Mazda 3 modeli dizel otomatik versiyonuyla Türkiye de satışa sunuldu. 92.000 […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 28 Haziran 2016 saat 22:55

Mazda’nın KODO tasarımı yansıttığı 2014 yılında Reddot tasarım ödülünü alan Mazda 3 modeli dizel otomatik versiyonuyla Türkiye de satışa sunuldu.

92.000 TL’den başlayan başlangıç fiyatı ile satışa çıkan dizel otomatik Mazda 3, geçtiğimiz ay içinde Selanik’te gerçekleştirilen lansmanı ile tanıtımı yapılmıştı.

mazda 3

Mazda 3 de Neler Yeni

Euro 6 normlarını karşılayan ve sessiz yapısı ile dikkati çeken turbo dizel motora klasik 6 ileri tork konvertörlü otomatik şanzıman sistemi eşlik ediyor. Otomatik şanzımana vites kolu üzerinden de manuel olarak müdahale edilebiliyor.

C segmentinde yer alan en hafif karosere sahip araçlardan biri olan Mazda 3 bu yapısı ile hem tüketim hem de performans konularında daha başarılı. SPortif süspansiyon sisteminin de yol tutuş kabiliyetini arttırdığını belirtmek gerek.

Mazda 3 standart güvenlik donanımlarının yanısıra üst donanım paketlerinde i-Activsense, Şehiriçi Fren Destek Sistemi, arka araç izleme ve Şerit Değiştirme İkaz Sistemi gibi yüksek güvenlik donanımları da barındırıyor.

Tüm Mazda 3 ve diğer Mazda modellerini görmek için TIKLAYIN

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir