Mercedes SLC Kendini Gösterdi!

2017 Mercedes SLC , Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’ndaki tanıtımından önce gün yüzüne çıkarıldı. SLK’nın devamı olan ve büyük bir […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 4 Ocak 2016 saat 10:00

2017 Mercedes SLC , Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’ndaki tanıtımından önce gün yüzüne çıkarıldı.

SLK’nın devamı olan ve büyük bir makyaj operasyonu geçiren Mercedes SLC, yenilenmiş ön tampon, ızgaralar ve tamamen yenilenmiş ön farları ile oldukça dikkat çekiyor. Ayrıca otomobilin arka kısmında yeni LED stop lambaları, spor görünümlü arka tampon ve yenilenmiş çift çıkışlı eksoz sistemi, biz otomobil tutkunlarının aklını başından almaya yetecek gibi görünüyor. Ayrıca bu otomobilde, 40 km/s sürate kadar açılıp kapanabilen hardtop bulunuyor.

Otomobilin iç kısmında ise spor direksiyon, yenilenmiş göstergeler ve karbon fiber ile harmanlanmış alüminyum detaylar bulunuyor. Otomobilin tasarımcıları ise deri ve Nappa deri döşeme seçeneklerini eklemeyi unutmamışlar. Otomobilin ön göğsünün orta kısmında bulunan yeni “Comand” eğlence ve bilgi sistemi ise takdire şayan.

2017 Mercedes SLC ’nin Amerika Birleşik Devletleri’nde satılacak olan modelleri için motor verileri açıklanmış. Otomobilin baz versiyonu olan SLC300’de, 241 hp güç ve 369 Nm tork üretebilen dört silindirli turbo beslemeli 2.0 litre motor mevcut. Bu motor, ürettiği gücü dokuz ileri otomatik şanzıman ile tekerleklere aktarıyor. Tüm bu kombinasyonlar bir araya geldiğinde otomobil 0’dan 100 km/s hıza sadece 5,7 saniyede çıkabiliyor. Otomobilin çıkabildiği maksimum hız ise 209 km/s olarak belirtilmiş.

Geldik en hırçın versiyona. Mercedes-AMG SLC43. Bu modele sahip olmak isteyen kullanıcıları, 362 hp güç ve 520 Nm tork üretebilen, çift turbo beslemeli 3,0 litre hacmindeki V6 motor bekliyor. SLK55 AMG modelinden daha az güçlü olan bu versiyon, 0’dan 100 km/s hıza sadece 4,6 saniyede çıkabiliyor. Otomobilin çıkabildiği maksimum hız ise 250 km/s.

Mercedes SLC Interieur

Mercedes SLC Güvenlik ve Konforda da Ön Planda

2017 Mercedes SLC ’nin güvenlik ve konfor özelliklerine gelecek olursak, Mercedes SLC ’de standart olarak sunulan Dynamic Select sistemi bulunuyor. Bu sistem bünyesinde Comfort, Sport, Sport+, Eco ve Individual sürüş modlarını barındırıyor. Bu modlar arasında yapacağınız herhangi bir seçimde, otomobilin motoru, vites geçişleri, direksiyon tepkileri ve süspansiyon sistemi, seçmiş olduğunuz moda göre değişiyor.

Otomobil ayrıca geri görüş kamerası ve Mercedes modellerinde yeni yeni standart olmaya başlayan Active Brake Assist (Aktif Fren Yardımcısı) sistemini bünyesinde barındırıyor. Bu sistemde eğer sürücü fren konusunda bir sıkıntı yaşarsa, sistem hemen devreye giriyor ve çarpışmaları önlüyor.

Otomobil önümüzdeki bahar aylarında Amerika’da satışa çıkarılacak. Türkiye’ye ne zaman gelecek ve fiyatı ne olacak bilinmiyor.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir