Mercedes Yeni AMG için kolları sıvadı

Mercedes’in 2013 yılında yen hatchback A ve sedan CLA Serileri’yle birlikte sürpriz bir şekilde sunduğu 4 silindirli AMG ler yakında […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 21 Aralık 2013 saat 23:14

Mercedes’in 2013 yılında yen hatchback A ve sedan CLA Serileri’yle birlikte sürpriz bir şekilde sunduğu 4 silindirli AMG ler yakında Crossover üyesi GLA ile birlikte tamamlanacak.

mercedes-gla-concept-shanghai-000-opt

Dört ekiş, 4 silindirli turbo ve 2.0 lt’lik inanılmaz moto gücü. Bu üçleme kısa bir süre öncesine kadar Mercedes’in performans modelleri olan AMG’nin imzasını taşıyan otomobiller için pek de akla yatan bir seçim değildi. Ancak Stuttgart’ın güneybatısındaki Affalterbach merkezili AMG, bu yıl yollara çıkan A 45 ve CLA 45 AMG ile birlikte bu üçlemeyi gerçeğe dönüştürdü. Şimdiye kadar kompakt sınıftaki dört Mercedes modelinden ikisi AMG logosunu taşımayı hak ederken, bu sayı kısa bir süre sonra GLA 45 AMG ile üçe çıkıyor.

Mercedes-Benz-GLA-SUV-concept-Shanghai-motor-show-rear-3-4

Los Angeles Otomobil Fuarı’nda konsept takılı olarak tanıtılan GLA 45 AMG’de, A 45 ve CLA 45 AMG’den tanıdığımız 360 HP gücündeki 2.0 lt’lik 4 silindirli benzinli turbo görev yapıyor. 7 kademeli çift debriyajlı otomatik şanzıman, üretilen gücü 4 tekerleğe birden aktarırken, 0-100 km/s hızlanmasının 5 saniyenin altında olduğu iddia ediliyor. 21 inçlik özel tasarımlı alaşım jantlarıyla yola basan GLA 45 AMG Concept’in karoserindeki aerodinamik eklentiler dikkat çekerken, bu parçalar seri üretimle birlikte, tıpkı A 45 AMG’de olduğu gibi, satışa sunulacak olan Edition 1 isimli özel versiyonda da karşımıza çıkacaklar.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir