Mitsubishi ASX Tamamen Yenileniyor

Cenevrede yapılan 2019 Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan Yeni Mitsubishi ASX modeli oldukça fazla ses getireceğe benziyor. Özellikle tüm Dünya’da SUV […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 17 Şubat 2019 saat 13:39

Cenevrede yapılan 2019 Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan Yeni Mitsubishi ASX modeli oldukça fazla ses getireceğe benziyor. Özellikle tüm Dünya’da SUV pazarındaki talebin artması ve ASX in bu pazardaki ilklerden biri olması buna oldukça etken. Mitsubishi markasının 2009 yılından bugüne kadar tüm dünyada 1,3 milyon adet ile en çok satan modellerinden biri olan ASX’in yine aynı tempoyu yakalaması beklentileri yukarı çıkarıyor.

Mitsubishi ASX Tamamen Yenileniyor

Tamamen yenilenen tasarımı ile güncel Eclipse Cross modeline yakın çizgileriyle dikkat çeken ASX , ön ve arka tamponda yer alan difüzör tasarımıyla kaslı bir görünüme kavuşuyor.

Yeni sürüş güvenliği donanımları ile güncellenen Mitsubishi ASX‘in iç mekanında yer alan multimedya ekranı ise hem eğlence hem de araç sistemlerinin kontrolüne de izin veriyor.

Mitsubishi ASX yenilenen dış kasası ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.
Mitsubishi ASX’in iç donanımında da konfor ön planda tutulmuş. Özellikle yenilenen malzeme kalitesi ile daha iyi bir yaşam alanı hedeflenmiş. Bence tek eksik böyle geniş bir araçta dijitalleşmeye yeteri kadar yer verilmemiş olması. Hala kadranların analog olmasını anlayamıyorum.

Mitsubishi ASX İsterseniz 4×4 isterseniz 4×2

4×2 versiyonunun yanı sıra 4×4 çekiş sistemine de yer verilmesi beklenen ve Outlander modelinden tanıdığımız güncel 2,0 litrelik benzinli motor ile 2020 yılında satışa sunulacak olan Yeni ASX‘in yükselen vergi dilimi nedeniyle ülkemize ihraç edilmesi şimdilik öngörülmüyor. Ancak ülkemize gelmesi ile yaklaşık satış fiyatının 350 bin TL civarında olması bekleniyor. Diğer Mitsubishi modellerini görmek için tıklayın

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir