Mitsubishi Eclipse Cross Özellikleri

C Segmenti SUV sınıfının önemli araçlarından Mitsubishi Eclipse Cross tanıtıldı. Makyajlanan yeni araç fiyat, özellik ve detaylarını yazdık

Mitsubishi Eclipse Cross Özellikleri
22 Ekim 2020

C Segmenti SUV sınıfının önemli araçlarından Mitsubishi Eclipse Cross tanıtıldı. Makyajlanan yeni araç fiyat, özellik ve detaylarını yazdık

http://https://youtu.be/rzNeTkjliIE
https://youtu.be/rzNeTkjliIE
Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 22 Ekim 2020 saat 17:52

Mitsubishi markasının C Segment SUV aracı Mitsubishi Eclipse Cross modeli yenilenerek görücüye çıktı. Önceki modeline oranla daha geniş bir araç olarak tasarlanan Eclipse Cross modeli iç mekanda sunulan detaylar ile yaşam alanında daha kaliteli bir imaj çizmek için hazırlanıyor.

Mitsubishi Eclipse Cross Detaylar

Eclipse Cross a önden baktığımızda bir çok SUV aracın aksine küçülen LED aydınlatma gurubu ve Juke gibi modellerde görmeye alıştığımız büyük sis far kombinasyonu dikkatimizi çekiyor. X işaretini andıran orta hava menfezleri sağa ve sola yayılarak aracın yeni şeklini oluşturuyor diyebiliriz. Tampon’un altını besleyen krom ızgara yapısı ise ön tarafın daha heybetli durmasını sağlamış gibi. Yine X işaretini tamponla besleyen krom çıtalar da iç donanımdaki gibi kalite algısını yaratıyor.

Aracın içine girdiğimizde orta konsola eklenen multimedya ekran 8 inch ya da 10 inch büyüklüğünde gibi bence mercedes modellerindeki gibi araca sanki sonradan eklenmiş bir ekran edasında. Buna ek olarak SUV segmentinde artık neredeyse olmazsa olmaz diyeceğimiz dijital hız göstergeleri yerine yarı manuel yarı yol bilgisayarı sistemi kullanılmış. Bu bence içerideki premium algısını aşağı çekecek noktalardan biri olacaktır.

Hava menfezleri ve orta konsol Asyalı otomotiv üreticisinin her zamanki sadelik ve plastik malzemesi ile kaplanmış durumda. Ben en çok aracın yeni Vites kolunu beğendim. Parlak siyah kaplanmış ve şeklde bir uzay mekiğindeki kalkış kolunu andırıyor diyebilirim. Ancak EV ( Electric Vehicle vurgusu da değişik durmuş).

Aracın arka tarafına baktğımda tasarımsal olarak değişimleri net bir şekilde görebiliyorum. Arka tasarımında ise Volvo’nun yeni SUV çizgilerinin burada kullanılıyor gibi hissetmek mümkün.

2020 Model Araçlar ve Fiyatları

Eclipse Cross ülkemizde 1.5 Benzinli motor ve iki farklı vites seçeneği ile sunuluyor. Bunlar;

  1. 163 beygir 1.5 Litre Benzinli 6 ileri Manuel Vites –> Fiyat için tıkla
  2. 163 beygir 1.5 litre Benzinli 8 ileri Otomatik Vites –> Fiyat için tıkla

Eclipse Cross Motor Seçenekleri

4 tekerden çekiş özelliğine sahip elektrikli ve 1,5 litrelik hibrit olmak üzere iki farklı motor daha Yeni Mitsubishi Eclipse Cross modelinde yer alacak. 2020 Kasım ayında Güney Asya pazarına satışa çıkacak olacak model 2021 yılının ikinci çeyreğinde ortalarında Avrupa pazarında satışa hazır hale gelecek. Tüm Mitsubishi modellerini görmek için tıklayın.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir