Mercedes A-Serisi Fiyat Listesi

Satılık Mercedes A-Serisi modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

Mercedes-Benz, 1926 yılında Karl Benz’in şirketi Benz & Cie. ve Gottlieb Daimler’in şirketi Daimler Motoren Gesellschaft’in birleşmesi sonucu kurulmuş otomotiv ve motor markası. Almanya`nın Stuttgart şehrinde kurulmuştur.

Yıldız Şeklinde Amblem Nasıl Oldu

Şirketin kurucusu Karl Benz, Deutz’daki motor fabrikasındaki görevinin ilk yıllarında, Köln ve Deutz manzaralı evinin tepesine bir yıldız amblemi koymuş, eşine yazdığı mektuplarda bu yıldızın günün birinde başarıyı ve gücü temsil edeceğini ve fabrikasının üzerinde parlayacağını söylemişti. Yıldız Daimler’in, motorlu araçların “karada, suda, havada” evrenselliğini simgelemektedir.

1916 yılında yıldızın etrafı, içinde dört küçük yıldızın ve Mercedes isminin yer aldığı bir daireye çevrildi. 1926’da Daimler-Benz birleşmesi ile Benz’in defne yapraklarından çelengi yıldızın etrafını sardı.

Markanın Önemli Modelleri : A Serisi, B Serisi, C Serisi, CL Serisi, CLA Serisi, CLC Serisi, CLK Serisi, CLS Serisi, E Serisi, G Serisi, GL Serisi, GLA Serisi, GLB Serisi, GLC Serisi, GLE Serisi, GLK Serisi, GLS Serisi, M Serisi, R Serisi, S Serisi, Maybach S Serisi, SL Serisi, SLC Serisi, SLK Serisi, SLS AMG Serisi, AMG GT Serisi, V Serisi, X-Serisi, Vito


Mercedes A-Serisi Tarihçesi

Mercedes A Serisi, markanın başlarda MPV segmentinde küçük araba olarak tasarladığı sonrasında ise BMW 1 Serisi ile pazarda yarışmak ve sektörde yeterli satış yakalamak amacı ile aracın versiyonunda değişiklikler yapmasına neden olan modelidir.

Mercedes A Serisi

A Serisi 2009 yılında yenilenen kasası ile Hatchback kategorisinde isminden söz ettirmeye başladı. Önden çekişli ve koldan otomatik vitesi ile dikkat çeken araç C Segmentinde yer almasıyla da dikkatleri birden üzerine topladı. 2015 yılında makyaj gören kasası sektörde oldukça fazla satış yakaladıktan sonra CLA Serisi ile birlikte segmentinde ciddi bir satış grafiği yakallattı. 2019 yılında ise ailesine Sedan bir C Segment kasa daha katan A Serisi A180 ve A200 isimleri ile satışa sunulmaktadır. Aracın Dizel ve Benzinli seçenekleri Otomatik şanzıman ile satışa sunulmaktadır.