Honda Accord Fiyat Listesi

Satılık Honda Accord modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

Honda Tarihi, 1946 yılında “Soichiro Honda” tarafından Japonya’da kurulmuştur. Başlangıçta motosiklet üretimi yapan firma zamanla otomobil, su motoru, robot, güç ekipmanları, motor ve uçak üreten bir Japon firmasıdır.Honda markası altında yer alan Accord, Civic, Jazz modelleri şehir içi ve dışı kullanımlarda, CR-V, HR-V modelleri SUV Jeep özellikleri ile engebeli yollarda size konfor sağlar. Honda’nın Elektrikli modeli E ve Jazz ise yakıt tüketimi ile şehir içinde size ekonomik katkıda bulunur.


Honda Accord Tarihçesi

1972’den beri üretilen Honda Accord tüm dünyada satılmaktadır. Japon üretici Honda, Accord ‘u özellikle ABD’de başarılı satış rakamlarına taşımış, ABD’de 1982 yılında üretilmeye başlayan araç günümüze kadar ABD’de en fazla satılan Japon arabası olma unvanına sahip olmuştur.

2008 yılı itibarıyla Sekizinci jenerasyonu tüm dünyada satışa sunulmuştur. 2015 yılından sonra Türkiye’de satışı durdurulan Honda Accord 2021 yılının son çeyreğinde 9. Nesli olan yeni Accord ile tekrardan satışa çıkarılmıştır. Honda bu dönemde yine Türkiye’deki fabrikalarını da kapamıştır.

Japonya, Avrupa, Avustralya ve Güney Afrika’da satılan versiyonudur. 2,0lt.(156 bg) , 2,4lt.(201 bg) ve dizel 2,2lt.(140bg) motor seçenekleri mevcuttur. Aynı araç Kuzey Amerika’da 2,4lt.(201 hp) motor seçeneğiyle Acura TSX markasıyla pazarlanmaktadır.