Nissan-Logo-2020

Nissan Ariya Fiyat Listesi

Satılık Nissan Ariya modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

1983 senesinde İspanya gibi ülkelerinde Nissan markası otomobil üretimine başlandı. Sene 1989’da Nissan İnfiniti isimli yeni bir marka tanıtımı yaptı ve bunu Amerika piyasasına sunuldu. 1990 senesinde Nissan için işler çok iyi gitmez ve Fransız markası olan Renault ile bir anlaşması imzaladılar. Nissan’ın ülkemizde en çok satılan modelleri arasında Qashqai, Navara, Micra ve Juke modelleri bulunmaktadır. C Segmenti için üretilen Pulsar istenilen performansı vermemiş olsa da SUV sınıfı araçların amiral gemisi Nissan Qashqai her zaman satışa büyük destek olmaktadır.


Nissan Ariya Tarihçesi

Nissan, yeni modellerinden Ariya’nın örtüsünü kaldırdı. 2019 yılında konsept olarak tanıtılan Ariya, 2021 model yılı için ise üretim versiyonu ile geldi. Nissan Ariya giriş versiyonunda önden çekiş sistemi sunan model, 218 beygirlik elektrikli motora sahip. Çift motorlu versiyon ise AWD desteği ile birlikte 394 hp performans sunuyor. Elektrikli SUV Segmentinde yer alacak Ariya 0-100 km/s hıza 7.5 saniyede ulaşabiliyor.