Marka Tarihçesi

Toyota’nın Kuruluş Hikayesi. Toyota Motor Corporation’un tarihi de diğer birçok şirketinki gibi oldukça gösterişli ve sade. Toyota Motor Corporation 1933 yılında, Toyoda Automatic Loom şirketi kurucusunun mühendis oğlu Kichiro Toyoda tarafından bu şirkete bağlı açtığı otomobil bölümünde kuruldu.

Toyota’nın amiral gemisi Corolla her yıl en çok satış yakalatan araba olarak tarihe geçiyor. Bunun yanında Hybrit motor seçenekleri ile de öne çıkan Toyota CH-R , Yaris, Rav4 gibi modelleri ile yakıt tüketiminde en düşük seviyeleri görüyor. Hilux modeli ile arazide de gördüğümüz firma son olarak ticari araç kategorisinde Proace modeli ile giriş yaptı.


Toyota C-HR Tarihçesi

Toyota CHR, Toyota tarafından üretilen bir küçük Crossover SUV modelidir. Araç, Mart 2016’da Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılmış olup üretimine Kasım 2016 tarihinde başlandı ve Japonya’da 14 Aralık 2016 tarihinde satışa sunuldu.

Toyota C-HR 2017 başlarında Avrupa, Asya, Avustralya ve Kuzey Amerika pazarlarında satışa sunuldu. C-HR, Kuzey Amerika pazarındaki Matrix ve Scion xD, Japonya pazarında XA30 RAV4, Daihatsu Terios temelli Rush ve ist ile Avrupa pazarındaki Urban Cruiser’in yerini aldı.