Marka Tarihçesi

Mercedes-Benz, 1926 yılında Karl Benz’in şirketi Benz & Cie. ve Gottlieb Daimler’in şirketi Daimler Motoren Gesellschaft’in birleşmesi sonucu kurulmuş otomotiv ve motor markası. Almanya`nın Stuttgart şehrinde kurulmuştur.

Yıldız Şeklinde Amblem Nasıl Oldu

Şirketin kurucusu Karl Benz, Deutz’daki motor fabrikasındaki görevinin ilk yıllarında, Köln ve Deutz manzaralı evinin tepesine bir yıldız amblemi koymuş, eşine yazdığı mektuplarda bu yıldızın günün birinde başarıyı ve gücü temsil edeceğini ve fabrikasının üzerinde parlayacağını söylemişti. Yıldız Daimler’in, motorlu araçların “karada, suda, havada” evrenselliğini simgelemektedir.

1916 yılında yıldızın etrafı, içinde dört küçük yıldızın ve Mercedes isminin yer aldığı bir daireye çevrildi. 1926’da Daimler-Benz birleşmesi ile Benz’in defne yapraklarından çelengi yıldızın etrafını sardı.

Markanın Önemli Modelleri : A Serisi, B Serisi, C Serisi, CL Serisi, CLA Serisi, CLC Serisi, CLK Serisi, CLS Serisi, E Serisi, G Serisi, GL Serisi, GLA Serisi, GLB Serisi, GLC Serisi, GLE Serisi, GLK Serisi, GLS Serisi, M Serisi, R Serisi, S Serisi, Maybach S Serisi, SL Serisi, SLC Serisi, SLK Serisi, SLS AMG Serisi, AMG GT Serisi, V Serisi, X-Serisi, Vito


Mercedes C-Serisi Tarihçesi

Mercedes‘in ilk C serisi 1993-2000 yılları arasında w202 kod adı verilen kasa ile üretilmiştir. w202 kasa, o yıllar için oldukça modern ve konforlu bir arabaydı. Günümüzde halen birçok arabaya taş çıkartan ve birçok araba markasının 2017 yılında bile henüz ulaşamamış olduğu konfor abidesi bir kasadır

Mercedes C-Serisi, Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz tarafından, 1993 yılından bu yana Mercedes-Benz W201 modelinin yerine üretilen 4-kapılı bir kompakt sedandır. C-sınıfı, Sindelfingen ve Bremen, Almanya’daki Mercedes-Benz fabrikalarında ve diğer ülkelerdeki sayısız uydu fabrikasında üretildi. 2002 yılından 4Matic sistemi ile çalıştı.

Mercedes C serisi

Mercedes C serisi, köklü Alman firması Mercedes-Benz tarafından üretilmiş olan 190 kasanın yerini almış, 1993 yılından bu yana kullanıcıları ile farklı model yıllarında ve farklı kasalar ile buluşan bir araç sınıfıdır. Bu araç sınıfı yıllar boyunca teknoloji ve çağın gelişmesi ile her geçen gün modernleşmiş ve 1993 yılından beri çağa ayak uydurarak günümüze kadar gelmiştir. C serisi, E serisinin bir alt klasmanıdır. E serisi, C serisine nazaran daha pahalı ve lükstür. E serisinin üzerinde ise S serisi vardır. C serisi diğer klasmanlara nazaran daha hesaplıdır.

Mercedes C serisi W205

Mercedes C serisi 2013 yılından beri üretilen ve halen seri üretimi devam eden C serisinin son kasa otomobilidir. Modern araç teknolojisi, konfor ve lüks konusunda E serisini aratmayan bir otomobildir. E klasmanı ile C klasmanının birbirine hem tip olarak hem de özellik olarak en çok yaklaştığı otomobil W205 kasadır.

2020 Mercedes C Serisi

Yeni nesil otomobiller de artık klasmanlar birbirine çok ama çok yakın. Yalnızca bir markanın klasmanlarının birbirine yakın olmasından ziyade artık tüm markalar da birbirine benzemeye başlamış durumda. Örnek verecek olursak, BMW ile Mercedes-Benz 2017 yılında neredeyse birbiri ile aynı otomobili üretiyor. 2002 veya 1996 yılında böylemiydi? Kesinlikle hayır. Mercedes konfor ile anılırdı, BMW performans ile. Şimdi hepsinde, her şeyden var. Tip olarak da birbirlerine benzemeye başladılar. Fiyat olarak da. Özellik olarak da. Yedek parça konusunda oldukça zengindir.