Marka Tarihçesi

CİTROEN, 1919 yılında markanın isim babası da olan Andre Citroen tarafından kuruldu. Ürettiği her araba çok tutan Citroen, 1934 yılında ilk önden çekişli araba serisini piyasaya sürdü.

2023 yılından itibaren elektrikli araçlar da üretmeye başlayan Citroen markası bu konuda ilk elektrikli aracı C4 Elektrikli ve e-C4 X modelleri oldu.


Citroen C3-Aircross Tarihçesi

Citroen markasının 2018 yılında üretimine başladığı Citroen C3 Aircross, markanın C3 versiyonunun Compact SUV segmentine yükseltilmiş versiyonudur. Özellikle aracın kişiselleştirilebilir yapısı ile dikkat çekmesi kullanıcıların beğenisine sunulmuş fonksiyonlardandır.

2019-citroen-c3-aircross

2021 Model C3 Aircross Makyajlandı

Citroen C3 Aircoss 2021 de makyajlanan yeni yenisili ile satışa çıkmıştır. Önceki nesline göre makyajlı versiyonunda oldukça fazla dikkat çekici değişikliğe maruz kalmıiştır. B Segment SUV klasmanında bulunan aracın 1.2 Benzin ve 1.5 Dizel motor versiyonları otomatik şanzıman ile satışta bulunmaktadır. Her iki motor seçeneğininde de Shine ve Feel Bold adı verilen donanım seçenekleri sunulmaktadır.

2021 Citroen C3 Aircross