Honda Civic Fiyat Listesi

Satılık Honda Civic modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

Honda Tarihi, 1946 yılında “Soichiro Honda” tarafından Japonya’da kurulmuştur. Başlangıçta motosiklet üretimi yapan firma zamanla otomobil, su motoru, robot, güç ekipmanları, motor ve uçak üreten bir Japon firmasıdır.Honda markası altında yer alan Accord, Civic, Jazz modelleri şehir içi ve dışı kullanımlarda, CR-V, HR-V modelleri SUV Jeep özellikleri ile engebeli yollarda size konfor sağlar. Honda’nın Elektrikli modeli E ve Jazz ise yakıt tüketimi ile şehir içinde size ekonomik katkıda bulunur.


Honda Civic Tarihçesi

Honda Civic, Honda tarafından ilk olarak küçük araç olarak üretilmeye başlandı. Küçük araç olarak üretilen Civic, zamanla değişikliklere uğrayarak hem daha lüks hem de boyut olarak daha büyüyerek kompakt araç sınıfına doğru adım atmış oldu. Teknik olarak orta boy bir araç da olsa şu an hala kompakt sınıfında kabul edilir. Honda Civic, günümüzde Honda Accord ve Honda Jazz arasında kalır. 2006 yılı itibarıyla dünya çapında 16,5 milyon satış rakamına ulaşmış, bunun 7,3 milyonu Amerika Birleşik Devletleri’de satılmıştır. Bir dönem, Kanada’da en çok satan araç olmuştur.

2016 yılı itibarıyla Civic’in 10. nesli birçok ülkede satışa sunulmuştur. Bu model, Türkiye’de 2017 yılının şubat ayı itibarıyla satışa sunulmuştur.

2017 Honda Civic Sedan

 

10. Nesil Honda Civic

Yeni Civic; 2015 yılında New York Otomobil Fuarı‘nda konsept olarak tanıtıldı. Civic, Honda tarafından “ Baştan aşağı yenilenen Yeni Civic Sedan” ve “Şimdiye kadarki en iyi Civic” sloganları ile duyuruldu. Civic sedanda; özellikle tasarımda göze çarpan değişiklikler yapılmıştı, motor seçeneklerindeki değişiklikler de dikkat çekmekteydi.

Yeni Civic’in, ABD’de satışına 2.0 litre atmosferik ve 1.5 litre Turboşarjlı benzinli motorlar ile başlanmıştır. Honda’nın yeni 1.5 litre turbo benzinli motoru, ilk defa Civic’de kullanıldı. Yeni turbo motor, 5500 d/d da 182 beygir gücü üretirken 1800 ile 5500 devir arasında 260 Nm tork üretmekteydi. Bu motor; atmosferik motorlara göre litre başına daha yüksek güç üretir, maksimum torku daha düşük devirde ve daha geniş bir devir aralığında verir.

Civic, ülkemize 2017 yılının Şubat ayında geldi. Civic, Türkiye ve Avrupa pazarında 1.5 litrelik motora ek olarak 1.6 i-DTEC turbodizel motor seçeneği ile satışa sunulmuştur. Bu motorlar, isteğe bağlı olarak otomatik şanzıman ile alınabilmektedir. Bir önceki nesilde 5 ileri tam otomatik vites ile ülkemizde gördüğümüz Civic, yeni kasası ile ülkemizde de benzinli versiyonlarda CVT otomatik şanzıman ile satışa sunulacak. Yeni Civic’de kullanılan CVT şanzımanın, yakıt tüketimi ve konfor konusunda Civic’in bir önceki nesle göre daha iyi olmasını sağlayacağı düşünülmektedir.

Honda Civic Teknik Veriler

Teknik verilere göre yeni Honda Civic, önceki nesilden daha büyüktür. Aracın iç mekanı, yüksekliği, uzunluğu ve bagaj hacmi ön plana çıkmaktadır. Aracın iç mekanında önemli iyileştirmeler yapıldığı görülmektedir. Bir önceki nesilde 440 litre olan bagaj hacmi Yeni Civic’te 500 litre civarıdır. Yeni Civic’te dikkat çeken önemli noktalardan birisi, eski kasada pek çok kişinin şikayet ettiği yetersiz iç mekan malzeme kalitesinin ve kullanılan sert plastik malzemelerin yerini, oldukça kaliteli ve üst sınıf ayarında bir iç mekanın almış olmasıdır. ABD’de gerçekleştirilen testlerin tamamında Yeni Civic’in malzeme kalitesi ve ses izolasyonu konusunda bir önceki modele göre oldukça geliştirilmiş olduğu ifade edilmiştir. Yeni Civic’teki önemli değişiklerden birisi de, ağırlık merkezinin yerinin değiştirilerek yol tutuş konusunda Civic’in daha iyi bir duruma getirilmesidir. Civic’in arka tarafında kullanılan yeni bağımsız süspansiyon sistemi sayesinde araç, önceki nesle göre konfor anlamında önemli bir gelişme kaydetmiştir.

Yeni Civic, güvenlik donanımları ile de sınıfında üst sıralara oynamaya aday durumdadır. Civic’in özellikle ABD’de satılmakta olan Touring modelinde otomatik gündüz, uzun ve kısa led farlar, 450 watt ses sitemi, 8 yöne ayarlanabilen sürücü ve 4 yöne ayarlanabilen elektrikli yolcu koltukları, ön ve arka tüm koltuklarda ısıtma, uzaktan motor çalıştırma, anahtarsız giriş ve kapı kilitleme, Apple ve Android uyumlu multimedya sistemi, 7” dokunmatik ekran ve ekrandan araç elektronik aksam kontrolü, elektronik park freni gibi sınıfına göre iddialı donanımlar bulunmaktadır. Civic, gerçekleştirilen güvenlik testlerinde kendi sınıfının üzerinde bir performans sergilemiştir. ABD’de gerçekleştirilen ve dünyanın en saygın güvenlik testlerinden olarak kabul edilen IIHS (Insurance Institute for Highway Safety) testlerinde Yeni Civic, en üst düzeyde güvenlik seviyesi olan “Top Safety Pick+” puanını almıştır. Yeni Civic, bu değerlendirmede “çok güvenliği ve ön çarpışma güvenliği” başlıklarında kendi sınıfı ve üst sınıflardaki pek çok modeli geride bırakarak güvenlik konusundaki üstünlüğünü kanıtlamıştır. Yeni Civic’in orta-üst donanım seviyelerinde bulunan Honda Sensing özeliiği ile; Şeritten çıkma uyarısı, Şerit takip yardım sistemi, Hız azaltma, Adaptif hız kontrolü, İleri çarpışma yardımcısı, Çarpışma hafifletici donanımları standart olarak sunulmaktadır.

Yeni Civic Sedan’ın üretimine ve satışına çok kısa bir süre önce başlanmasına rağmen Honda Civic, Kuzey Amerika’da yılın otomobili ödülünü almıştır. Ayrıca, Kuzey Amerika’da gazeteciler ve otomobil federasyonları tarafından da Yeni Civic Sedan’a çeşitli ödüller verilmesi modelin başarısını tescilleyen faktörler olarak karşımıza çıkmaktadır. Pek çok anlamda geliştirilen ve otoriteler tarafından C ile D sınıfları arasında bir yerde gösterilen Yeni Civic Sedan, Türkiye’de 2016 yılının Ekim ayında satışa sunuldu.

Yeni Civic Sedan’da bulunacağı kesinleşen motor seçenekleri benzinli atmosferik, benzinli LPG ve dizel olarak öne çıkmaktaydı. Tüm motor seçenekleri için otomatik vites seçeneğinin Türkiye’de satışa sunulacağı belirtilmiştir. Yeni Civic Sedan’ın üretildiği 9 fabrikadan birisi Honda Türkiye fabrikasıdır. Civic’in dizel – otomatik versiyonu Honda fabrikaları içinde sadece Türkiye’deki Honda fabrikasında üretilmektedir.