Land Rover

Land-Rover Defender Fiyat Listesi

Satılık Land-Rover Defender modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

Land Rover, İngiliz bir arazi aracı üreticisidir. Merkezi Solihull, İngiltere’dedir. Land Rover aslında Rover markası altında bir modelin adıydı. Bugün, Tata Motor Şirketi bünyesindedir. 26 Mart 2008’de Ford Motor Şirketi tarafından Hindistan araba üreticisi Tata’ya satılmıştır.

Markanın bünyesinde Range Rover Evoque, Range Rover, Velar, Discovery, Defender, Freelander modelleri bulunmaktadır. Land Rover markası pazarda SUV kategorisinde lüks segment içinde bulunan E Segment ve D Segment araçlar üretmektedir.


Land-Rover Defender Tarihçesi

Land Rover Defender, İngiliz otomotiv firması Land Rover tarafından üretilen çok amaçlı arazi aracıdır. Dünya çapında off-road başarıları ile dikkat çekmektedir. Sürekli 4×4 çekerdir ve gövdesi alüminyumdan imal edilmiştir bu sayede paslanmama özelliğine sahiptir.

Land Rover Defender efsanesi 1948 yılında modelin ilk versiyonu olan Seri 1 ile başlıyor. Lüks otomobiller üreten Rover firması tarafından 2. Dünya Savaşı’nın ikon aracı ve savaş kazandıran taşıt olarak anılan Willys MB modelinden esinlenilerek üretilmeye başlanan model ilk olarak tarım alanında kullanılmak için tasarlanmıştı.

2021-Range-Rover-Defender

2020 Yılında üretilen yeni modeli ile artık Defender eski keskin hatlarından yumuşak hatlı versiyona geçiş yaptı. Defender hayranı olan bir çok kitle bu duruma çok bozuldu. Ancak aracın yeni versiyonundaki teknolojik gelişmeler de çok dikkat çekici.