DS Otomobil Logo

DS-Auto DS-9 Fiyat Listesi

Satılık DS-Auto DS-9 modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

DS Automobiles, Groupe PSA’nın lüks otomotiv bölümüdür. DS Modelleri, başlangıçta 2009 yılında Citroen‘in premium bir alt markası olarak tanıtılmış olup 2014’te bağımsız bir marka haline getirilmiş ve satışa bu şekilde sunulmaya başlanmıştır. DS Modelleri, bazı ülkelerde Citroen bayilerinde satılırken birçok ülkede kendi bayilerinde satılmaktadır.

DS Modelleri 1955-1975 yılları arasında üretilen Citroën DS modeline atıf olup “Different Spirit” veya “Distinctive Series” anlamına gelmektedir.

DS Modelleri şunlardır ; DS 3 Crossback, DS 7 Crossback, DS 7 Crossback E-Tense, DS 9 ve DS 4

Citroen DS Modeli

Citroen DS, bir devrimdi. O zamana kadar eşi benzeri görülmemiş bir süspansiyon teknolojisine sahipti. Citroen markasının otomobilin tanıtımı için seçtiği fotoğraf da teknolojiyi anlatan eşsiz bir prodüksiyondu. Tanıtımı için Paris yakınlarındaki bir gölde toplar üzerinde yüzen bir DS ile reklam çekimleri yapılan otomobil, müşterilere yeni teknolojiyi en basit anlatımla duyuruyordu.

1975’te üretimine son verilen Citroen DS, 1999’da düzenlenen “The Car of the Century” (Yüzyılın Otomobili) belirlenirken Ford T Model ve Mini’nin ardından üçüncü otomobil seçilmişti.


DS-Auto DS-9 Tarihçesi

Citroen’den ayrıldıktan sonra bağımsız bir marka olarak yoluna devam eden Fransız lüks araç üreticisi DS, yeni sedan modelini müşterilerinin beğenisine sundu. Yeni DS 9 Sedan modeli premium seviye lüks malzeme ve işçilik kalitesi ile kendini öne çıkarıyor. Araca şöyle genel olarak bakacak olursak Yarı Otonom sürüş özelliklerine sahip olan DS 9, konfor odaklı bir yolculuk vaat etmiş.

Devasa aks mesafesi ile birlikte 5 metreye yaklaşan uzunluğa sahip DS 9, özellikle arka yolcular için geniş bir yaşam alanı ve masajlı koltukları ile makam araçlarına göz kırpıyor. 2021 Eylül ayında Türkiye’de de satışa sunulması beklenen Yeni DS 9 Sedan modelinin satış fiyatının ise 640.000 TL den başlaması bekleniyor.

DS 9 TEKNOLOJİNİN BİR MUCİZESİ

Fransız lüks bilgi birikiminin sembolü DS 9, yakında yollarda. E-TENSE hibrit seçeneği de sunan yeni sedan otomobilimiz teknik mükemmeliyet, inanılmaz bir konfor seviyesi ve benzeri görülmemiş incelik ön planda tutularak tasarlandı.