DS Otomobil Logo

DS-Auto DS3 Fiyat Listesi

Satılık DS-Auto DS3 modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

DS Automobiles, Groupe PSA’nın lüks otomotiv bölümüdür. DS Modelleri, başlangıçta 2009 yılında Citroen‘in premium bir alt markası olarak tanıtılmış olup 2014’te bağımsız bir marka haline getirilmiş ve satışa bu şekilde sunulmaya başlanmıştır. DS Modelleri, bazı ülkelerde Citroen bayilerinde satılırken birçok ülkede kendi bayilerinde satılmaktadır.

DS Modelleri 1955-1975 yılları arasında üretilen Citroën DS modeline atıf olup “Different Spirit” veya “Distinctive Series” anlamına gelmektedir.

DS Modelleri şunlardır ; DS 3 Crossback, DS 7 Crossback, DS 7 Crossback E-Tense, DS 9 ve DS 4

Citroen DS Modeli

Citroen DS, bir devrimdi. O zamana kadar eşi benzeri görülmemiş bir süspansiyon teknolojisine sahipti. Citroen markasının otomobilin tanıtımı için seçtiği fotoğraf da teknolojiyi anlatan eşsiz bir prodüksiyondu. Tanıtımı için Paris yakınlarındaki bir gölde toplar üzerinde yüzen bir DS ile reklam çekimleri yapılan otomobil, müşterilere yeni teknolojiyi en basit anlatımla duyuruyordu.

1975’te üretimine son verilen Citroen DS, 1999’da düzenlenen “The Car of the Century” (Yüzyılın Otomobili) belirlenirken Ford T Model ve Mini’nin ardından üçüncü otomobil seçilmişti.


DS-Auto DS3 Tarihçesi

DS 3, 2009-2016 yılları arasında Citroen, 2016 yılından itibaren DS markası altında üretilen hatchback otomobildir. Yeni nesil DS’lerin ilk modeli olma özelliğini taşır. İsim olarak Citroen DS’in devamı olarak görülse de önceki model ile benzerlik taşımamaktadır.

Öncesinde Citroën DS Inside konsepti adı altında tanıtılan DS 3, ilk defa 2009 yılında Cenevre Otomobil Fuarında gün yüzüne çıkmıştır. 23 Ağustos 2010 tarihinde DS 3’ün Sport Chic versiyonu Citroen Yarış mühendisleri tarafından geliştirilerek DS 3 Racing oluşturulmuştur. 2012 yılının Ekim ayında ise, Paris Otomobil Fuarında DS 3 Cabrio görücüye çıkmıştır. Son olarak 2019 yılında Crossback modeli ile DS3 Compact SUV sınıfına göz kırpmıştır.