DS Otomobil Logo

DS-Auto DS4 Fiyat Listesi

Satılık DS-Auto DS4 modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

DS Automobiles, Groupe PSA’nın lüks otomotiv bölümüdür. DS Modelleri, başlangıçta 2009 yılında Citroen‘in premium bir alt markası olarak tanıtılmış olup 2014’te bağımsız bir marka haline getirilmiş ve satışa bu şekilde sunulmaya başlanmıştır. DS Modelleri, bazı ülkelerde Citroen bayilerinde satılırken birçok ülkede kendi bayilerinde satılmaktadır.

DS Modelleri 1955-1975 yılları arasında üretilen Citroën DS modeline atıf olup “Different Spirit” veya “Distinctive Series” anlamına gelmektedir.

DS Modelleri şunlardır ; DS 3 Crossback, DS 7 Crossback, DS 7 Crossback E-Tense, DS 9 ve DS 4

Citroen DS Modeli

Citroen DS, bir devrimdi. O zamana kadar eşi benzeri görülmemiş bir süspansiyon teknolojisine sahipti. Citroen markasının otomobilin tanıtımı için seçtiği fotoğraf da teknolojiyi anlatan eşsiz bir prodüksiyondu. Tanıtımı için Paris yakınlarındaki bir gölde toplar üzerinde yüzen bir DS ile reklam çekimleri yapılan otomobil, müşterilere yeni teknolojiyi en basit anlatımla duyuruyordu.

1975’te üretimine son verilen Citroen DS, 1999’da düzenlenen “The Car of the Century” (Yüzyılın Otomobili) belirlenirken Ford T Model ve Mini’nin ardından üçüncü otomobil seçilmişti.


DS-Auto DS4 Tarihçesi

2022 yılında satışa sunulacak olan DS 4, dışarıdan bakıldığında etkileyici gövde oranları, karizmatik görünümü ve kaslı duruşu ile alışılmış kalıpları zorluyor. İçeride ise yüksek teknolojiyi oldukça sade ve ergonomik bir kokpit tasarımının içine gizliyor.

Büyük tekerlekleri, atletik formu, aerodinamik profili, DS 4’ün çizgilerine akıcı ve iddialı bir hareket katıyor. Heykelsi bir tasarıma sahip arka aydınlatma grubu çarpıcı arka tasarımının içerisine mükemmel bir uyum ile dahil oluyor. DS 4’ün hipnotize edici DS MATRIX LED VISION farları ve 98 adet LED barındıran etkileyici gündüz farları, otomobile keskin ve göz alıcı olduğu kadar yenilikçi bir bakış kazandırıyor.

Uzmanlığımızın sade zarafeti

Orta konsola entegre edilmiş ekranları, E-TOGGLE vites seçim tuşu, özenle tasarlanmış cam kumanda düğmeleri ve gizli havalandırma çıkışları “DS AIR” ile sıra dışı bir sadelik sunar. Uzmanlıklarını cömertçe uygulayan tasarım ekiplerimiz otomobilin iç mekanını daha da zenginleştirmek için dövme karbon, dişbudak ağacı ahşabı, deri ve markamızın ikonik imzası olan saat kayışı tasarımında nappa deri malzemelerini kullandılar.