Marka Tarihçesi

DS Automobiles, Groupe PSA’nın lüks otomotiv bölümüdür. DS Modelleri, başlangıçta 2009 yılında Citroen‘in premium bir alt markası olarak tanıtılmış olup 2014’te bağımsız bir marka haline getirilmiş ve satışa bu şekilde sunulmaya başlanmıştır. DS Modelleri, bazı ülkelerde Citroen bayilerinde satılırken birçok ülkede kendi bayilerinde satılmaktadır.

DS Modelleri 1955-1975 yılları arasında üretilen Citroën DS modeline atıf olup “Different Spirit” veya “Distinctive Series” anlamına gelmektedir.

DS Modelleri şunlardır ; DS 3 Crossback, DS 7 Crossback, DS 7 Crossback E-Tense, DS 9 ve DS 4

Citroen DS Modeli

Citroen DS, bir devrimdi. O zamana kadar eşi benzeri görülmemiş bir süspansiyon teknolojisine sahipti. Citroen markasının otomobilin tanıtımı için seçtiği fotoğraf da teknolojiyi anlatan eşsiz bir prodüksiyondu. Tanıtımı için Paris yakınlarındaki bir gölde toplar üzerinde yüzen bir DS ile reklam çekimleri yapılan otomobil, müşterilere yeni teknolojiyi en basit anlatımla duyuruyordu.

1975’te üretimine son verilen Citroen DS, 1999’da düzenlenen “The Car of the Century” (Yüzyılın Otomobili) belirlenirken Ford T Model ve Mini’nin ardından üçüncü otomobil seçilmişti.


DS-Auto DS7 Tarihçesi

DS7 Crossback Tarihçe

Lansmanı 2015 yılında yapılan ve 2018 yılında piyasada satışa çıkan PSA Grup’un Premium SUV kategorisinde bulunan DS7 modeli tam üç yıllık bir projenin sonucu. DS7 2 Premium SUV segmentinde Audi Q5, BMW X3, Volvo XC60 modelleri ile yarışıyor.

PSA Grup’un Çin ve Avrupadaki fabrikalarında üretilen DS7 dış tasarımındaki keskin hatları ve uzun burun tasarımı ile bildiğimiz SUV tarzından biraz ayrılıyor. Bunun dışında DS modellerinde gördüğümüz İç mekanda güçlü kalite algısı bu araçta da devam ediyor. 555 litre bagaj hacmi sunuyor. Ayrıca koltuklar katlandığında 1.752 litrelik bir taşıma kapasitesi sağlıyor.

DS 7 Crossback Donanım Paketleri

  • Inspiration DS Bastille
  • Inspiration DS Performance Line
  • Inspritaion DS Rivoli
  • Inspritaion DS Opera
  • E-Tense 4X4 plug-in Hybrit