Dacia Duster Fiyat Listesi

Satılık Dacia Duster modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

Dacia markası aslında Renault markasının bir ürünüdür. Ancak ilk defa 1966 yılında Romanya hükümeti tarafından açılmış olan ihale sonucunda kurulmuştur. Adını ise eski Romanya toprakları demek olan Daçya’dan almıştır. 1999 yılında ise Renault bünyesine geçmiştir.

Dacia özellikle 2021 yılında yaptığı geliştirmeler ile önce Sandero sonra da Duster modellerinde model yenilemeleri yaptı. Ancak Sandero Stepway modeli yenilenen tasarımı ile dikkatleri üzerine çekti.


Dacia Duster Tarihçesi

Dacia Duster, 2010 yılından bu yana Fransız otomobil üreticisi Renault ve Renault’un ikinci üreticisi olan Roman Dacia tarafından tasarlanan, geliştirilen ve pazarlanan bir kompakt SUV’dir.[1] Kullanıcıları tarafından ailelerin kullanışlı, geniş hacimli ve ekonomik araç ihtiyacını karşılayan pratik bir seçenek olarak görülen Duster ilk olarak 2010 yılında Cenevre Otomobil Fuarında tanıtılmıştır.

Eylül 2013 yılında, makyajlı Duster Frankfurt Otomobil Fuarında tanıtılmıştır. Dacia, Duster’ın 2017 yılında dizel motora kombine olarak EDC otomatik vitesle de üretileceği duyurularak bu motora kavuşmuştur.

2021 yılında yapılan yenilikler ile kasasında ve iç donanımında değişiklikler yapılan Dacia Duster Eylül 2021 itibari ile Türkiye’de de satışa sunulmuştur. Dizel, Benzinli ve LPG li yakıt tüketimi sunan motor seçenekleri 1 litre, 1.3 litre ve 1.5 litrelik motorlar ile satışa sunulmuştur. Dacia Duster‘ın en güçlü modeli 1.3 litrelik 150 beygir güç üreten Benzinli versiyonudur. Bu versiyon sadece manuel şanzıman ile satışa sunulmuştur.