Honda E. Fiyat Listesi

Satılık Honda E. modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

Honda Tarihi, 1946 yılında “Soichiro Honda” tarafından Japonya’da kurulmuştur. Başlangıçta motosiklet üretimi yapan firma zamanla otomobil, su motoru, robot, güç ekipmanları, motor ve uçak üreten bir Japon firmasıdır.Honda markası altında yer alan Accord, Civic, Jazz modelleri şehir içi ve dışı kullanımlarda, CR-V, HR-V modelleri SUV Jeep özellikleri ile engebeli yollarda size konfor sağlar. Honda’nın Elektrikli modeli E ve Jazz ise yakıt tüketimi ile şehir içinde size ekonomik katkıda bulunur.


Honda E. Tarihçesi

Honda’nın 2020 yılında satış sunduğu aracı Honda E, markanın ilk elektrikli aracı olarak yollara çıktı. Tasarım olarak Honda’nın ilk Civic modellerine ve Volkswagen Golf 1 e benzetilen araç özellikle konsept olarak üretilerek binek bir araca dönüşen ender Elektrikli Otomobiller arasında yerini aldı. Türkiye Honda tarafından getirilmeyeceği açıklanan araba ilk olarak 2021 Ocak ayında Baran Otomotiv tarafından satışa sunuldu. İki farklı modeli bulunan Honda E ‘nin bir normal Honda E adıyla bulunan versiyonu bir diğeri de Honda E Advance isminde yer alıyor. İki araç arasında tüketim olarak farklılık bulunmazken Advance modelinde teknolojik aksama daha fazla yer verilmiş.