Mercedes EQE Fiyat Listesi

Satılık Mercedes EQE modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

Mercedes-Benz, 1926 yılında Karl Benz’in şirketi Benz & Cie. ve Gottlieb Daimler’in şirketi Daimler Motoren Gesellschaft’in birleşmesi sonucu kurulmuş otomotiv ve motor markası. Almanya`nın Stuttgart şehrinde kurulmuştur.

Yıldız Şeklinde Amblem Nasıl Oldu

Şirketin kurucusu Karl Benz, Deutz’daki motor fabrikasındaki görevinin ilk yıllarında, Köln ve Deutz manzaralı evinin tepesine bir yıldız amblemi koymuş, eşine yazdığı mektuplarda bu yıldızın günün birinde başarıyı ve gücü temsil edeceğini ve fabrikasının üzerinde parlayacağını söylemişti. Yıldız Daimler’in, motorlu araçların “karada, suda, havada” evrenselliğini simgelemektedir.

1916 yılında yıldızın etrafı, içinde dört küçük yıldızın ve Mercedes isminin yer aldığı bir daireye çevrildi. 1926’da Daimler-Benz birleşmesi ile Benz’in defne yapraklarından çelengi yıldızın etrafını sardı.

Markanın Önemli Modelleri : A Serisi, B Serisi, C Serisi, CL Serisi, CLA Serisi, CLC Serisi, CLK Serisi, CLS Serisi, E Serisi, G Serisi, GL Serisi, GLA Serisi, GLB Serisi, GLC Serisi, GLE Serisi, GLK Serisi, GLS Serisi, M Serisi, R Serisi, S Serisi, Maybach S Serisi, SL Serisi, SLC Serisi, SLK Serisi, SLS AMG Serisi, AMG GT Serisi, V Serisi, X-Serisi, Vito


Mercedes EQE Tarihçesi

Mercedes EQE Serisi Elektrikli Araba

İkonik One-Bow tasarımından nefes kesen MBUX Hyperscreen’e kadar: Mercedes-EQ’dan Yeni EQE, duyumsal estetiği en yüksek seviyede yol gösterici mühendislik sanatı ile birleştirdi. Onunla elektromobilitenin yeni ve lüks çağını deneyimleyin.

En ince ayrıntısına kadar saf lüks ve dinamizm. Tamamen elektrikli EQE, dinamik görünümünü lüks iç mekanla birleştirdi; teknik yenilik ve modern estetiğin kusursuz dengesini keşfedin.

Derin bir nefes alın ve nefes verin: Yeni HEPA (High Efficiency Particulate Air) ince toz filtresi, giren havayı azami olarak %99,65’lik bir filtre gücü ile polen ve ince toz partikülleri gibi en küçük parçalardan arındırabilir ve ayrıca rahatsız edici kokuları yok edebilir.

Mükemmel destek: Sekiz hava odacığı ve dört titreşim elemanı ergonomik koltuklarda en yüksek seviyede konfor sağlar. İki yoğunluk seçeneğine sahip on masaj programı her sürüşü bir Wellness programına dönüştürür.

Yönü siz belirleyin: Tamamen elektrikli EQE’nizin opsiyonel olarak alınabilen Arka aks yönlendirme sistemi mükemmel bir çekiş ve çevik sürüş dinamiği sağlar. Üç kademede azami 10° ile park edin, manevra yapın ve kusursuz bir denge ile sürüş yapın.