Mercedes EQS Fiyat Listesi

Satılık Mercedes EQS modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

Mercedes-Benz, 1926 yılında Karl Benz’in şirketi Benz & Cie. ve Gottlieb Daimler’in şirketi Daimler Motoren Gesellschaft’in birleşmesi sonucu kurulmuş otomotiv ve motor markası. Almanya`nın Stuttgart şehrinde kurulmuştur.

Yıldız Şeklinde Amblem Nasıl Oldu

Şirketin kurucusu Karl Benz, Deutz’daki motor fabrikasındaki görevinin ilk yıllarında, Köln ve Deutz manzaralı evinin tepesine bir yıldız amblemi koymuş, eşine yazdığı mektuplarda bu yıldızın günün birinde başarıyı ve gücü temsil edeceğini ve fabrikasının üzerinde parlayacağını söylemişti. Yıldız Daimler’in, motorlu araçların “karada, suda, havada” evrenselliğini simgelemektedir.

1916 yılında yıldızın etrafı, içinde dört küçük yıldızın ve Mercedes isminin yer aldığı bir daireye çevrildi. 1926’da Daimler-Benz birleşmesi ile Benz’in defne yapraklarından çelengi yıldızın etrafını sardı.

Markanın Önemli Modelleri : A Serisi, B Serisi, C Serisi, CL Serisi, CLA Serisi, CLC Serisi, CLK Serisi, CLS Serisi, E Serisi, G Serisi, GL Serisi, GLA Serisi, GLB Serisi, GLC Serisi, GLE Serisi, GLK Serisi, GLS Serisi, M Serisi, R Serisi, S Serisi, Maybach S Serisi, SL Serisi, SLC Serisi, SLK Serisi, SLS AMG Serisi, AMG GT Serisi, V Serisi, X-Serisi, Vito


Mercedes EQS Tarihçesi

Mercedes EQS ile Tasarımın felsefesi

Dış ve iç mekanda öne çıkan tasarımda yep yeni özellikleri bulacağınız EQ serisi, nefes kesen yeni ve sezgisel bir çağa giriş sağlıyor; Mercedes-EQ’ya özel radyatör ızgarası, Devrim niteliğinde hyperscreen ekran, Birinci sınıf arka koltuk konforu. A’dan B’ye, B’den dilediğiniz her yere: Tamamen elektrikli EQS, azami 649 kilometre menzile sahiptir. Enerjiye birkaç adımda ulaşırsınız: Yüksek voltajlı akü, 200 kW’lık şarj sistemi ile hızlı bir şekilde şarj olur.

Mercedes-Benz Wallbox

Şarj istasyonunuzu kolay ve rahat bir şekilde eve kurun. Mercedes-EQ aracınız için Mercedes-Benz Wallbox (Duvardan şarj ünitesi) kurun, yola çıkmadan önce birkaç saat içerisinde kolayca şarj edin. Mercedes-EQ aracınızı şarj etmek, tıpkı ihtiyaca uygun danışmanlık ve kurulum çözümlerimiz gibi hızlı, pratik ve güvenilirdir.

Yeni Dijital Ekranlar

Başka hiçbir otomobilde ulaşamayacağınız bir seviyede.

MBUX. Her sürüşle daha da yoğunlaşan sezgi. Artırılmış gerçekliğe sahip sanal gösterge, 3 tam ekran boyunca navigasyon, MBUX iç mekan yardımcısı

EQS Serisi Paket Özellikleri

Premium-Plus Paketi

Neredeyse hiçbir isteğin karşılıksız kalmadığı bir paket düşünün. Tüm duyularınızla konforu en üst seviyede hissedeceksiniz. Bunu öncelikle sürücü ve ön yolcu için zarif deri kaplamalı ergonomik koltuklar sağlar. AIR-BALANCE Paketi sayesinde elektrikli sürüşü daha yoğun bir şekilde deneyimlersiniz.

 • Sürücü ve ön yolcu için ergonomik koltuklar
 • Deri döşeme
 • AIR-BALANCE Paketi
 • Panoramik sunroof
 • Burmester® surround ses sistemi
 • Ön camda sanal gösterge paneli
 • THERMOTRONIC dört bölgeli otomatik klima sistemi
 • Sürüş Yardım Paketi Plus
 • Park Paketi, 360° kamera ile.
 • DIGITAL LIGHT
 • Aktif ambiyans aydınlatması
 • MBUX artırılmış gerçekliğe sahip navigasyon
 • Orta konsol altında eşya koyma gözü
 • “Mercedes-Benz” yazılı, aydınlatmalı kapı eşik panelleri

En özel istekleri yerine getiren mükemmel seçenekler. Mercedes- EQS, dış ve iç mekan tasarımı için çok yönlü kişiselleştirme olanakları sunar. Çeşitli tasarım konseptleri ve paketlerin yanı sıra, yalnızca sizin için tasarlanmış bir araç hissiyatı verecek olan lüks tasarım elemanları da size konforun zirvesini yaşatır.