Ford Focus Fiyat Listesi

Satılık Ford Focus modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

Ford marka tarihi Amerikalı otomobil imalatçısı Henry Ford’un, 30 Temmuz 1863 tarihinde Michigan Dearborn’da dünyaya gözlerini açmasıyla başlayacaktır.


Ford Focus Tarihçesi

Ford Focus, Ford‘un ürettiği kompakt otomobil modelidir. İlk nesil Focus Temmuz 1998’de Avrupa’da, 1999’da ise Kuzey Amerika’da satışa sunulmuştur. Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika ve Güney Afrika’da Ford Escort, Asya ve Avustralya pazarlarında ise Ford Lazer modelinin yerini almıştır. 2005’te satışa sunulan ikinci nesil Focus, 2008’de makyajlanmış ve büyük bir satış hacimi yakalamıştır. 2011’de üçüncü nesil satışa sunulmuştur. Focus’un sportif modeli olan Focus RS temel alınarak tasarlanan Ford Focus RS WRC ralli otomobili, 2006 ve 2007 Dünya Ralli Şampiyonası sezonlarında Ford’a Üreticiler Şampiyonluğu kazandırdı.

İkinci Nesil Focus

İkinci nesil Focus ECOnetic, 2011 yılında start-stop sistemi, akıllı rejeneratif şarj, Eco modu, aktif ızgara örtücü, ultra düşük yuvarlanma dirençli lastikler, vites değişim uyarı ışığı ve gözden geçirilmiş son dişli oranı ile 95g/km ortalama CO2 emisyon değerine ve 80mpg (2.93l/100 km) tüketim oranına ulaştı.[28] Üçüncü nesil Focus ECOnetic, Ford’un Duratorq 1.6 litre 105 hp versiyonu ve kaplanmış dizel parçacık filtresi (cDPF) ile üretilmiştir.