Fiat Freemont Fiyat Listesi

Satılık Fiat Freemont modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

Fiat Markası Tarihi Ve Tarihsel Gelişimi. İtalya’nın kuzeyinde bulunan Torino şehrinde 1899 yılında Giovanni Agnelli tarafından kurulmuş olan FIAT (Fabbrica Italiana Automobili Torino) markası, ”Herkes için bir otomobil” sloganıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başlamıştır.

Fiat markasının en çok satılan otomobilleri EGEA , DOBLO , 500L , 500 ve Linea dır.  Egea modelline Sedan ve HB kasa tipinin haricinde eklenen yeni Cross modeli de tüketici tarafından 2020 yılı itibari ile çok ilgi görmeye başlamıştır. Hatcback kasa tipi kullanılarak Türkiye fabrikasında üretilen Egea Cross yakıt tüketimi konusunda da avantajlıdır.


Fiat Freemont Tarihçesi

Freemont İtalyan otomobil üreticisi Fiat’ın 2011 yazında piyasaya sürdüğü SUV modelidir. Bu model yeni bir model olarak piyasaya sunulmamış, Fiat markasının yönetimine dahil olan amerikan markası Dodge’un Journey modelinin ikiz kardeşi olarak gün yüzüne çıkmıştır.