Fiat Fullback Fiyat Listesi

Satılık Fiat Fullback modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

Fiat Markası Tarihi Ve Tarihsel Gelişimi. İtalya’nın kuzeyinde bulunan Torino şehrinde 1899 yılında Giovanni Agnelli tarafından kurulmuş olan FIAT (Fabbrica Italiana Automobili Torino) markası, ”Herkes için bir otomobil” sloganıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başlamıştır.

Fiat markasının en çok satılan otomobilleri EGEA , DOBLO , 500L , 500 ve Linea dır.  Egea modelline Sedan ve HB kasa tipinin haricinde eklenen yeni Cross modeli de tüketici tarafından 2020 yılı itibari ile çok ilgi görmeye başlamıştır. Hatcback kasa tipi kullanılarak Türkiye fabrikasında üretilen Egea Cross yakıt tüketimi konusunda da avantajlıdır.


Fiat Fullback Tarihçesi

Fiat Fullback, İtalyan otomobil üreticisi Fiat’ın bir kamyoneti olarak üretiliyor. Fiat ve 2014 yılında imzalanan Japon otomobil üreticisi Mitsubishi Motors arasındaki bir işbirliği anlaşmasının sonucu olarak, kamyon mekanik olarak motorların da çıktığı Mitsubishi L200‘ün beşinci nesli ile aynı kamyonet türü otomobildir. 2016 yılından bu yana Mitsubishi Motors’a ait Tayland fabrikasında üretilmektedir.