Hyundai i10 Fiyat Listesi

Satılık Hyundai i10 modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

Hyundai markası, 1947 yılında Güney Kore’de Chung Ju-Yung tarafından inşaat şirketi olarak kurulmuştur. İnşaat şirketi olarak kurulmasıyla piyasaya giren Hyundai grubunun küçük bir de tamir atölyesi bulunmaktaydı. 1967 yılında Hyundai Motor Company’nin kurulmasıyla, daha ayrıntılı sanayi kollarına geçiş yapmıştır.


Hyundai i10 Tarihçesi

Hyundai i10, Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai tarafından 2007 yılından itibaren tasarlanan, üretilen ve pazarlanan A Segmentindeki 5-kapılı bir hatchbacktir. Style ve Elite donanımlarıyla satılmaktadır. i10, 31 Ekim 2007 yılında Hindistan, Yeni Delhi’de tanıtılmıştır. Selefi Hyundai Atos’tur.

Birinci Nesil Hyundai i10

İlk nesilde elektrikli ön camlar, ABS, klima ve Radyo/CD oynatıcı özellikleri standart olarak sunulmuştur. 2010 yılında makyajlanmıştır ve sis farında ve ön panelde ufak değişiklikler yapılmıştır. 2013 yılında yapılan makyaj operasyonunda i10, daha sportif ve daha güncel bir tasarıma kavuşmuş, iç mekanın neredeyse tamamı yenilenmiştir.