Marka Tarihçesi

Şirket olarak 1913 yılında kurulmuştur ve merkezi Almanya’nın Münih kentindedir. İlk zamanlar uçak üreten bu şirket ilerleyen yıllarla birlikte otomobil üretimine geçmiştir. BMW ayrıca Rolls – Royce ve Mini şirketlerinin de sahibidir. Bunun nedeni ise ilk olarak uçak üretimi yapan bir firma olmasından kaynaklanmaktadır. BMW markasının en önemli araçları D Segmentinde bulunan BMW 5 Serisi dir. Bunun dışında SUV segmentinin ilk araçlarından biri olan BMW X5 Serisi de modelleri arasında en çok satışa sahip modellerindendir. BMW ayrıca Elektrikli araçlar konusunda da ilk deneyimleri sunan firmadır. Özellikle i8 ve i3 serileri ile pazara giriş yapan firma 2021 de yaptığı yatırımlar ile  BMW IX Serisi ile elektrikli SUV pazarında önemli rol oynamaya başlamıştır.


BMW i4-serisi Tarihçesi

Tamamen elektrikli ilk Gran Coupé modeli olan Yeni BMW i4, üst düzey konfor ve günlük kullanım için ideal niteliklerinin yanı sıra olağanüstü dinamik özellikler sunuyor. Sportif performans rakamlarına ulaşmak için beşinci nesil BMW eDrive teknolojisi ile donatılan beş kapılı model, 544 beygir gücüne (Yeni BMW i4 M50) ulaşıyor. 590 kilometreye* (Yeni BMW i4 eDrive40) varan menziliyle ve geniş bir alan sunan tam boy beş koltuğuyla otomobil tüm yolculuklar için mükemmel yol arkadaşı haline geliyor.

 

YENİ BMW i4 eDRIVE40, 590 KM’YE* VARAN MENZİL SUNUYOR.

Verimli hareketli aksam konsepti, hafif yapısı, aerodinamik tasarımı ve yüksek gerilimli güçlü bataryası sayesinde Yeni BMW i4, 590 kilometreye* varan (Yeni BMW i4 eDrive40) menzile ulaşıyor. Fren enerjisi geri kazanımı gibi yenilikçi teknolojiler menzilde artışa olanak tanırken enerji tüketimini tüketimini 100 km’de 19,1-16,1 kWsa’nın altına düşürür.

YENİ BMW i4 VE ŞARJ: HER ZAMANKİNDEN DE KOLAY

Yeni BMW i4’ü şarj etmek daha kolay olamazdı. Rotanız üzerindeki en yakın şarj istasyonunu bularak yardımcı olan Connected Charging hizmeti sayesinde ihtiyacınız olduğunda Yeni BMW i4’ünüzü şarj edebilir ve 200 kW şarj gücüyle %10 şarj seviyesinden %80 seviyesine yalnızca 31 dakikada ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak, yalnızca 10 dakikalık şarj ile 164 kilometreye varan bir menzil elde edebilirsiniz (i4 M50 için 10 dakikada 140 kilometreye kadar). Evde olduğunuzda ise BMW Wallbox kullanmanın pratikliğini yaşayabilir ve maksimum 11 kW güç ile Yeni BMW i4’ün bataryasını yalnızca 8,5 saatte %100 seviyesine şarj edebilirsiniz.

 

TASARRUFUNUZU HESAPLAYIN.

Tamamen elektrikli bir BMW i otomobil kullanıcısı olarak ne kadar maliyet tasarrufu yaptığınızı merak ediyor musunuz? Tasarruf Hesaplayıcı sayesinde elektrik tüketimi ile yakıt tüketimi maliyetlerini kıyaslayarak sağladığınız tasarrufu hesaplayabilir, aynı zamanda CO2 emisyonu parametresi ile çevreye bulunduğunuz katkıyı da ölçümleyebilirsiniz.