Volkswagen ID.4 Fiyat Listesi

Satılık Volkswagen ID.4 modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

Volskwagen 1937 yılında Almanya’da Alman Otomotiv Birliği tarafından kurulan bir otomobil firmasıdır. Firmanın ismi Almancada halkın arabası anlamına gelmektedir. VOLKSWAGEN firması 1940 yılında Alman savaş gücünü arttırmak için sanayi gücünü ordunun emrine vermiştir.


Volkswagen ID.4 Tarihçesi

Volkswagen 2020 yılında üretimine başladığı C Segmenti Elektrikli  SUV aracı ID.4 2021 yılından itibaren satışa çıktı. ID.4 markanın ilk elektrikli aracı olmasa da sektörde satış adeti en büyük olmasını beklediği elektrikli aracı durumunda.

ID.4 Teknik Bilgiler

ID.4’ün sınıfının en büyük bataryasına sahip olduğunu belirterek başlayalım. 77 kWh’lik net güç içeriğine sahip bir lityum iyon bataryaya sahip olan ID.4, bu batarya sayesinde 520 kilometre menzile ulaşabiliyor. Modelin arka aksında bulunan sürekli tahrikli senkron motoru, ID.4’ün 204 bg güç ve 310 Nm torka ulaşmasına olanak sağlıyor.

ID.4’ün elektrikli ünitesini 1 vitesli şanzıman ile eşleştiren Volkswagen, modelin 0-100 km/sa ivmelenmesini de 8.5 saniyede tamamladığını açıklamış. MEB platformunun verdiği destek sayesinde model hızlı şarj istasyonlarında yarım saatte 320 kilometreye varan menzile ulaşıyor.