Opel Insignia Fiyat Listesi

Satılık Opel Insignia modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

Opel, 1862 yılında Rüsselsheim’da Adam Opel tarafından bir dikiş makinesi üreticisi olarak kuruldu. Şirket 1886’da bisiklet üretimine başladı ve 1899’da ilk otomobilini üretti. General Motors, 1929’da borsaya kote olduktan sonra Opel’in çoğunluk hissesini aldı ve ardından 1931 yılında şirketin tüm kontrolünü ele aldı.


Opel Insignia Tarihçesi

Opel Insignia, 2004 yılında konsept olarak tanıtılan ve 2008 yılının Kasım ayından itibaren Opel Vectra’nın yerini alan otomobil. 2009 yılından itibaren Türkiye’de satışa sunuldu.

Insignia GM Epsilon II platformunu kullanmaktadır. Vectra C’nin altyapısını oluşturan Epsilon platformunun takipçisi olan Epsilon II platformu Insignia’nın yanı sıra 2010 sonrası Saab 9-5, 2013’ten itibaren Chevrolet Impala gibi araçların da altyapısında yatmaktadır. Her ne kadar Vectra’nın üretimden kaldırılmasıyla birlikte piyasaya sunulmuş olsa da Insignia aslında Vectra’dan daha yukarıda bir pazarı hedeflemektedir. Aracın hedef segmenti kabaca Vectra ile Omega arasında bir yerlerde bulunur. Buna uygun olarak artırılan aks mesafesi ve büyüyen boyutlar araç iç hacminin daha geniş olmasını sağlamıştır; ancak görsel nedenlerle arka tarafa doğru alçalarak gelen tavan çizgisi nedeniyle arka koltuklarda baş mesafesi açısından olumsuz eleştiriler de gelmiştir.

Opel Insignia aynı zamanda Opel’in yeni teknolojilerinin pek çoğuna ev sahipliği yapmaktadır. Akıllı aydınlatma sistemi ön farların genişlik, yön ve mesafesini aktif olarak ayarlar. Bu ayar olanakları ve sensörlerle Insigia otomatik uzun far asistanı, farklı aydınlatma modları, viraj aydınlatması, dönüş aydınlatması gibi işlevler otomatik olarak çalıştırılır. Yol işareti tanıma yardımcısı ile trafik işareti tanıma sistemi, şerit takip sistemi gibi işlevler gerçeklenir.

Cosmo ve Edition modelleri vardır.Cosmo’da 18 inç alaşımlı jant krom gövde kolları,otomatik el freni,xenon farlar, yarı deri yarı kumaş döşeme vardır .Edition modelinde bu özellikler yoktur.DVD çalar ,navigasyon sistemi, 20 inç jantlar,tam deri döşeme seçenekleri de alıcıya sunulmaktadır.Modeller arasında metalik veya opak renk ücret farkı yoktur.