Volkswagen Jetta Fiyat Listesi

Satılık Volkswagen Jetta modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

Volskwagen 1937 yılında Almanya’da Alman Otomotiv Birliği tarafından kurulan bir otomobil firmasıdır. Firmanın ismi Almancada halkın arabası anlamına gelmektedir. VOLKSWAGEN firması 1940 yılında Alman savaş gücünü arttırmak için sanayi gücünü ordunun emrine vermiştir.


Volkswagen Jetta Tarihçesi

Volkswagen Jetta, 1979’da Golf‘ün sedanı olarak üretilmeye başlanan kompakt sedan otombildir. Özellikle 3. nesli çok beğenilen ve Volkswagen Vento ismiyle de üretilmiştir. Jetta ‘nın 4. nesli Avrupa’da Volkswagen Bora ismiyle değiştirilerek satılmış ve Türkiye’de de bu isimle satışa sunulmuştur.  3. nesli Çin’de hala üretilen Jetta’nın güncel nesli Çin’de Sagitar adı altında üretilmektedir. Jetta normalde önde çeker olarak tasarlanmış ancak bazı bölgeler için 4 Çeker versiyonu da sunulmuştur. Jetta’nın boş ağırlığı 1.345 kg’dir. 6. nesil Jetta 2011 yılında tamamen yenilenerek satışa sunulmuştur. Yenilenen Jetta 7 yıl boyunca satışta tutulmuş ve 2017 yılından bu yana 0 üretimi Türkiye de satışta bulunmamaktadır. 2019 yılında Passat modelinden de esinlenerek 8. nesli fuarlarda tanıtılan Jetta’nın yeni versiyonu satışa çıkmak üzere hazır bekletilmektedir.