Suzuki Jimny Fiyat Listesi

Satılık Suzuki Jimny modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

Suzuki amblemi, 300 güzel sanatlar akademi öğrencisini katıldığı bir tasarım yarışmasıyla ortaya çıktı. Firma yetkilileri, “Uzlaştırıcı” buldukları büyük “S” harfini, yüzlerce amblem arasından seçti. Amblem, 1961 yılından bu yana Suzuki markasını temsil ediyor. 1962 yılında Suzuki Dünya şampiyonu!


Suzuki Jimny Tarihçesi

Off-road aracı arayanlar için Suzuki Jimny, çok ama çok iyi bir alternatif yaratıyor. Yeni Suzuki Jimny’nin arazi kabiliyeti çok iyi. Hem tasarımındaki ikonik hava hem de arazi şartlarında gösterdiği başarı, etkileyici. Suzuki markasının 4X4 geçmişi, 1970’lere dayanıyor. 1970 model Suzuki LJ10 ile 4X4 işini çözmüştü marka. 1980’lerde de SJ serisi üretildi ve epeyce ilgi gördü. 1998 model Suzuki Jimny, üretilen son modeliydi.

2020 Suzuki Jimny

Yeni Suzuki Jimny’de 1970’lerin tasarımı korunuyor. Aslında meraklısı için bu modeli özel kılan da biraz bu kısım. 1970 model Suzuki Jimny’nin yuvarlak farları 2019 model Suzuki Jimny’de de aynı. Sinyal lambaları ve altındaki kesik köşe çizgisi de öyle. Jimmy farları standart olarak LED aydınlatma ile geliyor. Arka tampona entegre edilen stop tasarımı ise ikinci nesil Suzuki Jimny’e ait. Fark mı… görünümde az sayıda farklılık var. Mesela dikey ön panjur ızgaraları artık 5 parçalı.

Eski Jimny ve Yeni Jimny Farklar

Boyutlarına baktığımızda önceki nesilde 3695mm uzunluk, 1600mm genişlik ve 1705mm yükseklik varken şimdi Suzuki Jimny ölçüleri şöyle: uzunluk: 3480mm genişlik: 1645mm yükseklik: 1720mm Yeni Suzuki Jimny’nin boyutlarında zeminden yüksekliğin 190mm’den 210mm’e çıkmış olması da önemli bir ayrıntı.

Suzuki Jimny bagaj hacmine baktığımızda eskiden koltukların altında 113 litre hacim vadı. Koltuklar katlandığında 324 litre olan bu hacim, ön koltuk sırtlığı da katlanınca 816 litrelik bir alan sunuyordu. Yeni Suzuki Jimny bagajı ise 185 litre. Arka koltuklar yatırılınca 377 litre olan Suzuki Jimny bagajı, 830 litreye kadar genişleyebiliyor. Bu arada Suzuki Jimny’nin bagajının zemininde sert ve suya dayanıklı bir malzeme kullanılmış. Bu alan, araç içinde iki yetişkinin uzanmasına uygun. Yani onu bir kamp aracı olarak da kullanabilirsiniz.

Jimny İç Donanımı

Suzuki Jimny iç mekan malzemesi sert plastik ağırlıklı. Bu, çok kaliteli bir imaj vermiyor. Ama markanın da bu işleri pek taktığı yok. Çünkü ulaşılabilir fiyata off-road kabiliyeti iyi olan bir arazi aracını ikonik bir tasarımla sunmanın gururu ana motivasyonları. Sizin için de böyle şeyle çok önemli değilse Suzuki Jimny’nin içi, ferah ve kullanışlı. Suzuki Jimny ekran konusunda 9 inçlik bir android tabanlı multimedya ekranına sahip. Sistemde navigasyon da sunuluyor. Ayrıca USB girişi, otomatik klima gibi teknolojiler de Suzuki Jimny’nin içinde var ve otomatik klima standart pakette sunuluyor.