Tesla Model-3 Fiyat Listesi

Satılık Tesla Model-3 modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

Tesla , daha doğrusu Tesla Motors’un kurucuları Eric Eberhard ve Marc Tarpenning adlı iki mühendis. 2003 yılında kurulan Tesla Motors’un, 2004 yılındaki ilk ve en önemli yatırımcılarından biri ise PayPal’den bilinen Elon Musk oldu.

Şirket bünyesinde bulunan fabrikada 2020 yılında özel pil üretimi başlamış olsa da henüz Panasonic tarafından üretilen piller araçlarda kullanılmaktadır. Firma bünyesinde 2012 yılından bu yana Model S , Model 3, Model X, Model Y ve Cybertruck isimleri verilen elektrikli otomobil, SUV, Pickup ve tırlar üretim bandına girmiştir.


Tesla Model-3 Tarihçesi

Tesla Model 3 Tesla Motors tarafından üretilen elektrikli kompakt lüks otomobil modelidir. 31 Mart 2016 tarihinde aracın ilk üretim ve teslimatının 2017 yılı sonunda gerçekleştirilmesi planlandığı açıklandı. Tesla Model 3’ün en az 215 mil (346 km) bir menzile sahip olacağı ve ABD pazarında uygulanabilir herhangi bir hükûmet teşviklerinden önce baz modelinin fiyatının 35.000 Amerikan dolarından başlayacağı tahmin edilmektedir.