Marka Tarihçesi

1983 senesinde İspanya gibi ülkelerinde Nissan markası otomobil üretimine başlandı. Sene 1989’da Nissan İnfiniti isimli yeni bir marka tanıtımı yaptı ve bunu Amerika piyasasına sunuldu. 1990 senesinde Nissan için işler çok iyi gitmez ve Fransız markası olan Renault ile bir anlaşması imzaladılar. Nissan’ın ülkemizde en çok satılan modelleri arasında Qashqai, Navara, Micra ve Juke modelleri bulunmaktadır. C Segmenti için üretilen Pulsar istenilen performansı vermemiş olsa da SUV sınıfı araçların amiral gemisi Nissan Qashqai her zaman satışa büyük destek olmaktadır.


Nissan Navara Tarihçesi

Nissan Navara, Nissan tarafından 1997 yılından bu yana üretilen kamyonet modelidir. V12 ve V8 motor seçenekleri bulunur. Kuzey ve Güney Amerika’da Frontier adıyla satılmaktadır. Araç adını İspanya’nın Navarra bölgesinden almaktadır.

Nissan Navara Hangi Segment?

Nissan Navara F Segmentinde bulunan araç sınıfına girmektedir. Pick-Up kasa tipi ile F Segmenti araçlar içinde yer alan Nissan Navara şehir içi kullanım için ideal olmak ile birlikte hem yakıt tüketimi hem de park etme zorlukları nedeni ile daha çok arazide tercih edilir.