Marka Tarihçesi

August Horch 1899 yılında Köln’de kendi küçük motorlu araç tamirhanesini açtı ve 1901 yılında ilk otomobilini üretti. 1902 yılında firmasını Almanya’nın Vogtland bölgesindeki Reichenbach’a taşıdı ve iki yıl sonra da Horch Werke firması Zwickau’daki nihai yerine taşındı.


Audi Q2 Tarihçesi

Audi’nin Q model ailesine 2016 yılında eklenen kompakt SUV modeli Audi Q2 satışa sunuldu. Yüksek düzeyde işlevselliği yenilikçi tasarımla buluşturan ve gündelik kullanımda konfor ve sportifliğin bileşimi olan Audi Q2, bilgi-eğlence ve sürücü asistan sistemleriyle öne çıkıyor.

Kendine has tasarım özellikleriyle, farklı bir geometrik tasarım dilini simgeleyen ve bu sayede Audi’nin Q model ailesi içinde bağımsız bir karakter ortaya koyan Q2 modeli, Audi tutkunlarını tanışmaya bekliyor.

İlk bakışta klasik Audi ön ızgarası ve geniş hava girişleri sayesinde keskin kenarlı ve güçlü bir SUV olarak öne çıkan yeni modelde göze çarpan ilk özellik renkli denge kanatlarına sahip C sütunlarıyla birleşen düşük tavan oluyor. Bu detay, Audi Q2’nin sportif karakterini daha da ön plana çıkarıyor. Arka bölüm de uzun tavan ucu rüzgarlığı ve gövde altı koruma görünüşüne sahip difüzörle birlikte dinamik bir şekil alıyor. Yanda, yüksek cam çizgisinin yanı sıra kapı bölmesindeki içbükey alanlar ise özellikle dikkat çekiyor. İçbükey alanlar, tekerlek yuvalarını ve böylece kompakt SUV’ nin quattro karakterini daha da vurgulu hale getiriyor.