Marka Tarihçesi

August Horch 1899 yılında Köln’de kendi küçük motorlu araç tamirhanesini açtı ve 1901 yılında ilk otomobilini üretti. 1902 yılında firmasını Almanya’nın Vogtland bölgesindeki Reichenbach’a taşıdı ve iki yıl sonra da Horch Werke firması Zwickau’daki nihai yerine taşındı.


Audi Q5 Tarihçesi

Audi Q5, Audi tarafından 2008 yılından bu yana üretilen bir kompakt lüks crossover SUV modelidir. İlk nesil (Typ 8R) Q5, A5 ile A4’ten sonra MLB platformunun B8 ailesinin üçüncü üyesiydi. İkinci nesil Q5 (Typ FY) ise 2016’da piyasaya çıktı ve MLBevo platformununun A4 ve A5’te kullanılan B9 ailesini paylaşmaktadır.

Hiçbir şeyi şansa bırakmayın. Konu ister konfor ister stil ya da dinamikler olsun Audi Q5 ilk andan itibaren beğeninizi kazanacaktır. Etkileyici görünüm, güçlü çekiş ve öncü teknoloji. Seçenekleriniz işte böylesine çok yönlü. Her gün yeni bir biçimde – Audi Q5 ile.

Audi Q5‘in her bir ayrıntısı karakteristik Q5 tasarımını taşıyor, momentumu ve üstün özellikleri somut bir şekilde ortaya koyuyor. Buna, belirgin motor kaputu ve hafifçe kavislenen çatı çizgisinin yanı sıra, omuza monte edilmiş dış aynalarla dar cam hattı dâhil.