Hyundai Santa-Fe Fiyat Listesi

Satılık Hyundai Santa-Fe modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

Hyundai markası, 1947 yılında Güney Kore’de Chung Ju-Yung tarafından inşaat şirketi olarak kurulmuştur. İnşaat şirketi olarak kurulmasıyla piyasaya giren Hyundai grubunun küçük bir de tamir atölyesi bulunmaktaydı. 1967 yılında Hyundai Motor Company’nin kurulmasıyla, daha ayrıntılı sanayi kollarına geçiş yapmıştır.


Hyundai Santa-Fe Tarihçesi

Hyundai Santa Fe,Hyundai firmasının 2001 senesinin Şubat ayında üretmeye başladığı SUV’dur.Araç çok iyi donanıma sahipti. Şubat 2005’te ikinci nesline kavuştu.Aracın dizel motoru 7.1 lt Motorin tüketmektedir.

Hyundai, güncel Santa Fe’yi Şubat 2001’de hayatımıza girmiş 2018 yılında ise Türkiye de satışa çıkmıştı. Hızla gelişen SUV segmentine ayak uydurmaya çalışan Hyundai firması, bu tanıtımdan tam iki yıl sonra aracı ciddi bir makyaj operasyonuna sokma kararı aldı.

Santa FE nin 2021 versiyonuna baktığımızda dikkat çeken ilk değişim aracın ön kısmını tamamen kaplayan ızgarası bölümü. Ön yüzün çok daha çekici görünmesini sağlayan bu tasarım donanım seviyesine göre de değişiklik gösteriyor. İkiye bölünmüş ön far takımı, hemen aralarından geçen ve “T” şeklini oluşturan LED gündüz farları ile tamamlanmış. Aracın genel tasarımı ise 20 inçlik yeni alaşım jantlar ile güçlendirilmiş.

2021 Hyundai Santa FE

2021 Hyundai Santa Fe ile birlikte vites kolundan kurtulan markalar arasına giriyor. Bu sayede ön konsolda bolca yer açan Güney Koreli marka, bu kısmı fiziksel tuşlar ile doldurarak sürücüye daha fazla hakimiyet sağlamış. 10.25 inçlik dokunmatik bilgi eğlence ekranı istediğiniz her bilgiye ulaşmanızı sağlarken, tamamen dijital olarak gelen 12.3 inçlik dijital gösterge paneli de aracı modern dünyaya taşımış.