Marka Tarihçesi

Volskwagen 1937 yılında Almanya’da Alman Otomotiv Birliği tarafından kurulan bir otomobil firmasıdır. Firmanın ismi Almancada halkın arabası anlamına gelmektedir. VOLKSWAGEN firması 1940 yılında Alman savaş gücünü arttırmak için sanayi gücünü ordunun emrine vermiştir.


Volkswagen Taigo Tarihçesi

Volkswagen Taigo, Alman otomobil üreticisi Volkswagen tarafından üretilen ve çatısı eğimli olan bir Sub Compact Crossover SUV aracıdır. Taigo, ilk olarak Mayıs 2020’de Brezilya’da Volkswagen Nivus adıyla satışa çıkarılmıştır. Daha sonra Güney Amerika ülkelerinde 2021’de satışa çıkarılmış ve Temmuz 2021’de Taigo adıyla Avrupa’da satışa sunulmuştur. Araç, Avrupa’da T-Cross ile aynı seviyede ve Güney Amerika’da T-Cross’un altı seviyede konumlandırılmıştır.

Taigo Genel Bakış

Volkswagen Group MQB A0 platformu kullanılan Taigo maliyetleri kısmak ve verimlilik için yan kapılarını, güneşliğini, çatı damgalamasını, süspansiyon sistemini ve çoğu iç mekan parçasını paylaştığı Mk6 Polo ile aynı standartları almaktadır. Volkswagen, ön-arka panelleri yeniden tasarlanan aracın Polo’ya kıyasla daha sağlam ve uzun görünmesini sağlamak için motor kapağını da yükseltmiş.

2022 Volkswagen Taigo Ön Çapraz

Tamamen yeni C sütunu yerleşimi ve aracın arka parçaları aracın Polo’ya kıyasla 300 litre yerine 415 litre olan daha büyük bagaj hacmi olmasını sağlamıştır. Sonuç olarak Taigo segmentteki diğer Sub Compact Crossover araçların aksine alçak tavanlı bir yapı kazanmıştır. Bu sayede uzun ölçülü T-Cross’un “Coupé Crossover” alternatifi olarak satılabilmesini de hedeflemiştir. Araçta kullanılan MQB A0 platformu dört tekerlekten çekişi desteklemediği için herhangi bir ülkede araç için dört tekerlekten çekiş seçeneği bulunmamakta.