Marka Tarihçesi

1877’de Paris’te doğan Louis Renault gerçek bir beyzadedir. Babası tarafından farklı meslekler yapmaya zorlanmamış, hayal gücü her zaman desteklenmiş şanslı bir çocuktur. Louis Renault’un ilgi alanı ise makinelerdir. 5 yaşındayken arkadaşlarından duyduğu lokomotifi görmek için istasyona koşan, 15 yaşındayken harçlığından artan kalan parayla 0.75 beygir gücünde De Dion Bouton marka alıp parçalarını sökmeye kalkan bir dahidir.


Renault Taliant Tarihçesi

2020 yılının Eylül ayında Dacia’nın yeni Logan modelinin tanıtılmasıyla birlikte aynı modelin Türkiye pazarında farklı bir isimle tanıtılacağını bekleniyordu. Dacia Logan ile birebir aynı tasarıma sahip olacağı ama Renault’un farklı bir model ile piyasaya süreceğine dair bilgiler oldukça netti.

Renault Türkiye, 2021 yılının Şubat ayında Renault Taliant’ı tanıttı. Ana hatları Eylül ayında tanıtılan Dacia Logan ile neredeyse birebir aynı.

BÜYÜLEYİCİ TASARIMIYLA GÖZLER ONUN ÜSTÜNDE

Renault’nun dinamik ve yenilikçi tasarım çizgileriyle oluşturulan Yeni Renault Taliant, kaslı dış tasarımı ve keskin hatlarıyla güçlü bir görünüm sunuyor. B Segment SEDAN olarak pazara çıkan Taliant sınıfına boyut atlatan, eşsiz ve güçlü dış tasarıma sahip.

TEKNOLOJİK İÇ MEKAN

Sürüşü keyifli kılan fonksiyonel özellikleri sayesinde Yeni Renault Taliant ihtiyaçlarınıza cevap veriyor. şık ve kullanışlı gösterge paneli, 8″ dokunmatik ekranı ve kablosuz Apple CarPlay bağlantısı sayesinde tüm işlemlerinizi kolaylıkla ve keyifle tamamlayabileceksiniz. ücretsiz olarak sunulan R&Go aplikasyonu indirilerek, ön konsoldaki bölmeye yerleştirilen akıllı telefon otomobilin multimedya ekranı gibi kullanılabiliyor. müzik, telefon, navigasyon ve araç bilgileri, bu uygulama üzerinden görüntülenebiliyor.

2021 Renault Taliant

RENAULT TALIANT’IN İÇİNDE BAMBAŞKA BİR DÜNYA SİZİ BEKLİYOR.

  • OTOMATİK KLİMA : Yeni Taliant ile her mevsimden istediğini al!
  • APPLE CARPLAY : Apple Car Play sayesinde Yeni Renault Taliant ile sürüşler daha eğlenceli, daha kolay. Tüm ihtiyaçların tek ekranda.
  • EASYLINK 8’’ MULTİMEDYA SİSTEMİ : Yeni Taliant’ın Multimedya Sistemi ile eğlenceli yollar seni bekliyor.