Porsche Taycan Fiyat Listesi

Satılık Porsche Taycan modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

Porsche markası 1947 yılında Ferry Porsche tarafından kurulmuş bir spor araba markasıdır. Marka 1970’li yıllarda spor arabalar arasında zirveye yerleşmiştir. ilk büyük başarıyı Porsche 911 piyasaya sürerek yaşamışlardır. Belli bir dönem geçtikten sonra wolkswagen şirketi ile yakınlaşır ve ardından marka wolkswagen tarafıdnan sayın alınmıştır. Marka’nın en çok bilinen modeli 911 dir. Porsche Efsaneleşen bir araç olan 911 serisinin ardından bir çok modeli de kataloğuna ekler. Porche modelleri arasında yaygın olarak 911, Cayenne, Cayman, Macan, Panamera, Boxster, 968 ve 924 modelleri bulunmaktadır.


Porsche Taycan Tarihçesi

Porsche Taycan, Porsche tarafından 2019 yılından bu yana üretilen bir bataryalı elektrikli üst orta sınıf otomobil modelidir. İlk olarak 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Mission E adıyla bir konsept olarak tanıtılmış olup, üretim modeli ise 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Taycan adıyla tanıtılmıştır. Taycan, Porsche’nin ilk seri üretim elektrikli aracı olup farklı performans seviyelerinin çeşitli varyantlarında satılması ve türevlerini gelecekte platformuna dayanan modeller dizisinde üretebilmesi planlanmaktadır.