Chery Tiggo8 Fiyat Listesi

Satılık Chery Tiggo8 modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

Chery, 1997 yılında, Çin’in endüstrisi az gelişmiş bir bölgesi olan Wuhu’nun ekonomisine destek olmak için kuruldu. İlk fabrikası, Ford Avrupa’dan 25 milyon USD’ye alınan makineleri ve motor teknolojisini kullandı. 1999’da SEAT’ın Toledo’sunun lisanslı şasisini kullanarak otomobil üretimine başladı.

Shanghai Automotive Industry Corporation (SAIC) 2001’de Chery’nin %20 hissesini satın alarak, Chery’nin SAIC’nin milli perakende satış lisansını kullanmasını sağladı. 2001’de Chery, otomobillerini Suriye’ye ihraç etmeye başlayarak Çin’in ilk otomobil ihracatçısı oldu. Chery ayrıca ISO-9001 sertifikasını aldı. Eylül 2002’de Chery, zamanın en kıdemli kalite sertifikası olan ISO/TS 16949 sertifikasını aldı.

2003’te Chery, bir ARGE birimi kurdu ve teknolojisini ve kalitesini geliştirmek için yabancı uzman firmalarla çalışmaya başladı. Sonu gelmeyen kalite kovalamacasında Chery, arabalarına ilk 2003’te uyguladığı Chery’s Lean/Six Sigma üretim sistemlerinin başına geçmesi için Mitsubishi‘den bir Japon mühendis kiraladı. Boya birimlerinde kullanmak üzere, 2004’te DURR boya sistemleri ile anlaştılar ve böylece bu avantajlı sisteme sahip olan dünyadaki sadece 5 firmadan biri oldular. Chery’nin diğer ortakları General Motors ve Volkswagen arasında yükselen gerilim nedeni ile, SAIC hissesini 2004’te Chery’ye geri sattı. 2005’te Chery, küresel otomobil endüstrisinin en kıdemli ve en katı kalite kontrol sistemi olan ISO/TS 16949:2002’ye yükseltildi.


Chery Tiggo8 Tarihçesi

Chery Tiggo 8, Chery tarafından Tiggo ürün serisi altında üretilen üç sıralı orta boy Crossover SUV serisidir. Tiggo 8 Plus adlı daha premium bir varyant, denizaşırı pazarlarda Tiggo 8 Pro olarak pazarlanırken 2020’de piyasaya sürüldü. Tiggo 8 Pro adında başka bir yeni Premium varyant, 2022 model yılı için Çin pazarına sunuldu.

Tiggo 8 Pro adı, Çin Tiggo 8 Plus için birçok denizaşırı pazarda kullanılmaktadır. Bununla birlikte, Çin pazarı için Tiggo 8 Pro, Tiggo 8 ürün serisinin üçüncü çeşididir ve Mayıs 2022’de piyasaya sürülmüştür. Tiggo 8 Pro, güncellenmiş bir iç mekan ile yeniden biçimlendirilmiş ön ve arka uç tasarımlarına sahiptir.

  • Tiggo 8 Pro, 1.6 litre TGDI turbo motor veya
  • 2.0 litre TGDI turbo motor ve Kunpeng DHT hibrit aktarma organları tarafından desteklenmektedir.