Marka Tarihçesi

Suzuki amblemi, 300 güzel sanatlar akademi öğrencisini katıldığı bir tasarım yarışmasıyla ortaya çıktı. Firma yetkilileri, “Uzlaştırıcı” buldukları büyük “S” harfini, yüzlerce amblem arasından seçti. Amblem, 1961 yılından bu yana Suzuki markasını temsil ediyor. 1962 yılında Suzuki Dünya şampiyonu!


Suzuki Vitara Tarihçesi

Suzuki’nin 1988 yılından bu yana ürettiği Vitara’nın 5 kapılı wagon versiyonu ilk kez 1991 yılında tanıtılmıştır. 2004 yılında üretimi sona ermiştir.(Grand Vitara’nın üretimi dolayısıyla). Vitara’nın 1.6 litrelik motoru güç ve tork açısından aynı hacimli diğer motorlardan pek farklı değil. Maksimum gücü 6000 d/d’de 96 hp olan motorun maksimum torku da 4000 d/d’de 132.4 Nm. ml.

Standart Donanım Özellikleri

Çift hava yastığı, klima, elektrikli dört cam, merkezi kilit, hidrolik direksiyon, otomatik aks kilitleri, elektrik kumandalı dış aynalar, far yükseklik ayarı, radyo teyp, katlanabilen arka koltuk, içenden açılabilen depo kapağı, alaşım Jantlar.

Grand Vitara

Japon üretici Suzuki’nin kompakt SUV sınıfında yer alan Vitara modelinin 1999 yılından beri ürettiği uzun aks mesafeli bir versiyonudur. 2002-2004 senelerinde birer kez makyajlanmış 2006 yılında ise tamamen yenilenmiştir. Kuzey Amerika’da sadece amblemi değiştirilerek General Motors tarafından Chevrolet Tracker adı altında satışa sunulmuştur. Tracker aynı zamanda Latin Amerika’da da Chevrolet Vitara olarak satışa sunulmuştur.

Yenilenen Suziki Vitara

Suzuki’nin kompakt nitelikte ve yüksek kabiliyetli SUV modeli Vitara, 2018 yılında kendi sınıfında Türkiye’nin en çok tercih edilen SUV modeli olarak tekrar iddiasını ortaya koymuş oldu. Bu sayede iki yıl üst üste kendi sınıfının en çok satan SUV modeli unvanına hak kazanan ve teknoloji, konfor, güvenliğin yanı sıra tasarım özellikleriyle ön plana çıkan Vitara, 2018 yılında %16’lık pazar payı ile sınıfında Türkiye’nin en çok tercih edilen SUV’u oldu.